«Майбутнє лісу у твоїх руках»

«Майбутнє лісу у твоїх руках»

Всеукраїнська акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках» стартувала у Міжнародний день лісу. Лісівники всіх лісогосподарських підприємств Волинського ОУЛМГ залучили до неї народних депутатів, владу, громадськість, студентську та шкільну молодь, учнівські лісництва, місцеві ОТГ. Попри створення лісокультур проводились науково-практичні конференції, екскурсії та лісові уроки для студентів та дітей.

Флешмоби 
Студенти Луцького національного технічного університету (21 та 11 групи ЛГ) допомогли відновлювати ліси ДП «Звірівське ЛМГ». А згодом на сторінці Машинобудівного факультету – МБФ #ЛНТУ – у ФБ опублікували пост із відео, яким започаткували флешмоб для студентів та школярів.
«Ліс наше багатство і це знає кожен, – нагадують хлопці і дівчата. – Прогулюючись ним, відчуваєш душевний спокій, відпочиваєш морально, збагачуєшся духовно. Цікаво спостерігати за різноманіттям дерев, їх особливим життям у безкраїх просторах. А ще цікавіше взяти участь у їх створенні. Саме тому групи ЛГ-21 та ЛГ-11 сьогодні долучилися до Всеукраїнської акції з посадки лісу. Також ми запускаємо челендж серед студентів та школярів, щоб залучити якнайбільше молоді. Кожен навчальний заклад, якому передають цю естафету, повинен долучитися до даної акції, виставити у соціальних мережах фото/відео із хештегами #селфізлісу #майбутнє_лісу_в_твоїх_руках та передати наступним навчальним закладам.
Передаємо челендж нашим друзям-побратимам – Східноєвропейському національному університету імені Лесі Українки».

«Сонячні премії»
У Всесвітній день людей із синдромом Дауна, який збігається з Міжнародним днем лісів, представники влади, духовенства, медійників та небайдужої громадськості Волині отримали «Сонячні премії». Серед нагороджених – волинські лісівники в особі начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка.
«Сонячна премія» – особлива відзнака, що вже традиційно вручається обласною громадською організацією батьків сонячних дітей на чолі з керівником Оленою Мельник як вдячність усім, хто їх підтримує в повсякденній роботі.

Конференції
У Волинському ОУЛМГ пройшла лісівничо-молодіжна наукова конференція «Відтворення, охорона і раціональне використання лісових ресурсів». Ініціаторами її проведення стали ВОУЛМГ, обласна організація ТЛУ, Наукова рада при ВОУЛМГ та Лісівничий молодіжний центр.
У конференц-залі, крім студентів та школярів, зібралися також науковці СНУ імені Лесі Українки, Луцького НТУ, Шацького лісового коледж імені Валентина Сулька, представники Волинського ОУЛМГ, управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, лісоводи-практики державних лісогосподарств, журналісти.
Зі словами привітання до учасників конференції звернулися голова та вчений секретар Наукової ради при ВОУЛМГ – к. с. г. н, доцент кафедри лісового та садово паркового господарства біологічного факультету СНУ імені Лесі Українки Анатолій Гетьманчук, начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ, голова обласної організації ТЛУ Борис Бабеляс, координатор Лісівничого молодіжного центру (діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ») Валентина Юхимчук, члени наукової ради Василь Войтюк, головний спеціаліст управління освіти, науки і молоді Волинської облдержадміністрації Оксана Малащук, прес-секретар ВОУЛМГ Світлана Думська. 
Першим на конференції доповідає учень 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Полиці Камінь-Каширського району Назарій Прокопчук. Тема його доповіді – «Використання безпілотних апаратів у лісовому господарстві». 
Цікавою виявилася і наукова робота студента Луцького НТУ Ореста Мороза. Її тема: «Аналіз садово-паркового мистецтва Волині». Науковим керівником виступила викладач ЛНТУ Наталя Ковальчук.
Шацький коледж для участі у науковій конференції відрядив до обласного центру трьох студентів – третьокурсника Владислава Мальцева, першокурсницю Марію Зінчук та четвертокурсника Максима Вовчика. Теми їх досліджень відповідно – «Динамічні процеси в лісах ДП «Шацьке УДЛГ», «Короїд наступає» (на прикладі Скулинського лісництва ДП «Ковельське ЛГ») та «Оптимальна ємність мисливських угідь ДП «Городоцьке ЛГ». Керівниками їх наукових робіт виступили викладачі спецдисциплін лісового профілю лісоколеджу Леся Арват (вона приїхала зі студентами і до ВОУЛМГ), Галина Сахарук (к. с. г. н.) та Лілія Вирович. А ось вихованка Любешівського учнівського лісництва (воно діє при ЗОШ І-ІІІ ст. на базі ДП «Любешівське ЛМГ») Софія Гук доповідала про «Експансію бобра річкового на території НПП «Прип’ять – Стохід». Їй допомагала у викладі матеріалу її однокласниця Кароліна Панікарчук. Керівник учнівського лісництва, вчитель основ здоров’я Любешівської ЗОШ Людмила Шептур задоволена, що діти можуть набути ось такий досвід участі в науковій конференції. Вихованці Здомишельського учнівського лісництва, що діє при Ратнівському ЦДЮТЛ на базі місцевого лісництва ДП «Ратнівське ЛМГ», захищали дослідження: «Лісовідновлення та лісорозведення у базисному лісовому розсаднику ДП «Ратнівське ЛМГ».А головним сюрпризом цього дня стало вручення Назарію Прокопчуку диплома та грошової винагороди за зайняте ІІ місце в обласному конкурсі дендрологічних парків, скверів і алей. А це понад 12 тисяч гривень. Їх за дорученням начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка юному науковцю і дизайнеру вручив голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс.

Уроки на природі
Ліс Першокласникыв з’явився у масивах Осницького лісництва ДП «Колківське ЛГ». Посприяли у цьому учні Великоосницької школи, які цьогоріч посадили 24,5 га лісових культур, провели сприяння природному поновленню на площі 40,9 га. Зокрема для першокласників (за домовленістю між керівництвом школи в особі директора Вікторії Ковбасюк та лісничого Осницького лісництва Павла Фурманчука) проведено урок природи на лісокультурній площі. Павло Валерійович розповів діткам про значення лісу в житті людини, про те, як він росте, що він також хворіє і його зрізають, щоб потім знову відновити.
А яке здивування було у маленьких, коли вони побачили в руках лісничого шишку сосни, малесеньку насінинку і сіянець, який згодом виростає з неї, щоб знову тягнути свою голівку до сонця, прикрашаючи нашу рідну землю.
Найдопитливіші взяли в руки меч, попробували його вагу. І ось найщасливіша мить – перший посаджений сіянець у житті! Таке не забувається ніколи!

Горохівщина: бори та діброви
У Ново-Зборишівському лісництві ДП «Горохівське ЛМГ» ліс садили учні ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Лобачівка пліч-о-пліч з директором ДП «Горохівське ЛМГ» В’ячеславом Дейнекою, лісничим Ново-Зборишівського лісництва Миколою Романюком, лісоохоронцями, директором школи Сергієм Івановичем Карніцом і вчителькою Лілією Іванівною Мельничук. Створили 0,9 га лісокультур у 3 виділі 195 кварталу та 0,3 га у виділі 1 195 кварталу. Відтепер на школяриків чекатимуть їх дубочки, липи і ялини, а згодом – і гриби та ягоди, мурашині та пташині містечка.
У Коритницькому лісництві до акції долучилося три десятки жителів с. Пустомити. Було посаджено дуб і ялину на площі 1,1 га у кв. 66 виділу 24 та 0,9 га у кв. 66 виділу 4. 
Берестечківське лісництво до створення лісокультур залучило учнів 9-10 класів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Перемиль. На площі 2,5 га у кв. 243 виділу 14 вони посадили сосно-дубовий лісок. 

Любешівщина 
Учні новоствореного шкільного лісництва ДП «СЛАП «Любешівагроліс», яке створено на базі Люб’язівської ЗОШ І-ІІІ ст., посадили 1,5 га лісових культур в Люб’язівському лісництві (лісничий Сергій Адамович Бубало).
А працівники Бихівського лісництва цього ж лісогосподарства разом із восьмикласниками Погулянківської ЗОШ І-ІІ ст. прибрали від сміття рекреаційний пункт «Берізка» та прилеглу до нього територію поблизу траси Любешів-Камінь-Каширський біля с. Погулянка, а заодно – й уздовж цієї ж дороги між селами Погулянка та Бірки.

Свято зустрічі птахів 
У школі с. Велика Яблунька пройшло свято зустрічі птахів. Допоміг провести його майстер лісу Куклинського лісництва ДП «Поліське ЛГ» Сергій Здрок. Він змайстрував 22 шпаківні. Їх учні разом з лісівниками розвісили на деревах Куклинського лісництва. А заодно й дізналися, що кожна пташина дбає про ліс, допомагає лікувати дерева, береже їх від шкідників. Заразом лісники розповіли дітям про усі тонкощі встановлення шпаківень, оскільки шпаки досить вибагливі та примхливі птахи.

Шкільні ліси
Цієї весни створили свої ліси учні Копилівської ЗОШ І-ІІІ ст. (10 га у Розничівському лісництві), Чорторийського шкільного лісництва (5 га), Красновільської ЗОШ І-ІІІ ст. (12 га у Куликовицькому лісництві ).
– Коріння сосни звичайної, дуба та берези обробляли вологонакопичувачем, – мовить директор ДП «Поліське ЛГ» Андрій Яцина. – Щоб в посушливий період коренева система зберігала вологу. 
Більша частина посадкового матеріалу вирощена на базових розсадниках ВОУЛМГ та тимчасових розсадниках ДП «Поліське ЛГ». Створювали ремізи з ялини звичайної, щоб було місце де відпочивати диким тваринам. Також по периметру обсаджували аронією чорноплідною. Усі зруби були заліснені.

Прибирання сміттєзвалищ
Проблема несанкціонованих сміттєзвалищ в наш час є досить актуальною. Одне діло, коли вони утворюються в неочікованих і не пристосованих для цього місцях, інше діло, як побороти та ліквідувати наслідки таких засмічень. Найчастіше несанкціоновані сміттєзвалища зустрічаються біля населених пунктів, земель сільськогосподарського призначення та місць, що прилягають до держлісфонду. І ця проблема турбує не тільки багатьох людей, що проживають поруч, а також працівників лісового господарства, що займаються їх ліквідацією на території лісництв. Зокрема працівниками ДП «Поліське ЛГ» ліквідовано три сміттєзвалища біля с. Лісове на території Чарторийського лісництва (3 квартал), на території Куклинського лісництва (кв. 18) та біля с. Кам’януха (кв. 27). – Чисто там, де не смітять, – нагадують лісівники народну мудрість і просять людей бути відповідальними не тільки перед державою сьогодні, а й перед майбутніми поколіннями, що проживатимуть на цій території.
Садили ліс і прибирали узбіччя доріг на території Ружинського лісництва працівники ДП «Турійське ЛГ».

«Збережемо первоцвіти»
Для учнів Ківерцівської ЗОШ №4 працівники еколого-освітнього та рекреаційного відділу КНПП «Цуманська пуща» Роман Слободян та Максим Нечипорук провели урок на тему «Збережемо первоцвіти». Юннати дізналися, як зберегти ці чудові квіти, ознайомилися з іншими рідкісними та зникаючими видами рослин, які занесені до Червоної книги. 

Лісокультурна кампанія
Першими на Волині лісокультурну кампанію-2019 завершили у ДП «Городоцьке ЛГ» та ДП «Ратнівське ЛМГ».
Лісівники не лише відновлювали ліс, а й традиційно проводили акції для громадськості. Як у Городоцькому (Маневицький р-н), так і Ратнівському лісгоспі до посадки лісу долучалося понад 250 учасників.
У ДП «Городоцьке ЛГ» лісовідновлення проведено на площі 352 га, із них лісових культур та сприяння природному відновленню проведено відповідно 72 га та 241 га, а площа 39 гектарів – залишиться під природне відновлення таких лісоутворюючих порід як вільха, береза, ялина.
Найбільший об’єм робіт по створенню лісових насаджень проведено в Лишнівському – 71,8 га, Троянівському – 57,6 та Новорудському – 51,8 га лісництвах.
Всі лісництва виконали завдання відповідно до затверджених «Проектів лісових культур, сприяння природному відновленню лісу та природному відновленню лісу на 2019 рік».
Цьогорічна весна сприяла тому, що всі заходи були проведені за оптимальних умов – невисока температура повітря, достатньо вологий грунт. Садивний матеріал: сіянці сосни звичайної, ялини європейської, дуба звичайного, липи, вільхи – був використаний із тимчасових лісових розсадників лісництв, а сіянці модрини були закуплені у ДП «Волинський ЛСНЦ».
Особливо приємно, що до весняної лісокультурної кампанії щороку долучається все більше й більше громадськості.
Учасниками акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» 2019 р. були учні, вчителі, технічні працівники всіх ЗОШ, які знаходяться в зоні діяльності Городоцького держлісгоспу: Городоцької, Прилісненської, Лишнівської, Новорудської, Троянівської.
Стало хорошою традицією садити весною ліс і для священослужителів Маневицького благочиння.
Водночас вперше участь в акції посадки лісу взяли працівники луцької рекламної агенції Aqua Print. Розповідають: щойно прочитили в інтернеті про те, що лісівники запрошують взяти участь в акції, відразу ж віддзвонилися, домовилися про день проведення робіт.
Долучились до акції і працівники ковельських лісопереробних фірм ТзОВ «Волма» та ВП КДК – загалом 22 людини. Такою дружною командою було висаджено сіянці на площі 1 га за декілька годин.
Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» пройшла також у всіх без винятку лісництвах ДП «Ратнівське ЛМГ».
У ній взяли участь працівники Ратнівської райдержадміністрації, силових стуктур Ратнівського р-ну, представники органів місцевого самоврядування, учні Ратнівського, Здомишельського, Кортеліського та Жиричівського шкільних лісництв.
Під час акції було посаджено 8 га лісових культур, висаджено біля 40 тисяч саджанців деревних та чагарникових порід.
Всім учасникам акцій лісівники щиро вдячні за небайдужість до майбутніх лісів!

Світлана ДУМСЬКА,
Сергій ЦЮРИЦЬ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%