Бунт губернатора Степанова

Бунт губернатора Степанова

Як уже повідомляла «Волинська газета», після першого туру президентських виборів кандидат на пост глави держави і чинний Гарант Конституції звільнив із посад одразу двох голів облдержадміністрацій. Але один із них вважає указ Петра Порошенка незаконним, а тому продовжує ходити на роботу!


Отже, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв написав заяву про звільнення з посади. Сам екс-очільник пояснив це політичними мотивами, пов’язаними з убивством активістки Катерини Гандзюк. Але Петро Порошенко наклав позитивну резолюцію на цей документ.

А 6 квітня Петро Порошенко підписав Указ про відсторонення колишнього директора державного Поліграфічного комбінату Україна» Максима Степанова. Про мотиви відсторонення Максима Степанова в офіційному документі нічого не сказано, але причиною можуть бути результати першого туру президентських виборів: на Одещині перемогу здобув лідер партії «Слуга народу»  Володимир Зеленський (41,26%), представник «Опозиційної платформи «За життя» Юрій Бойко зайняв друге місце (21,82%), а самовисуванець Петро Порошенко став лише третім – 9,08%.

Виконання обов'язків голови Одеської облдержадміністрації тимчасово покладено на Сергія Паращенка, першого заступника Максима Степанова.

Але останній… відмовився виконувати волю Петра Порошенка і на прес-конференції заявив, що вважає указ Президента України незаконним, оскільки голів місцевих адміністрацій можна звільнити тільки за поданням Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом. Але висуванець Петра Порошенка, колишній мер Вінниці та Голова Верховної Ради України (до призначення Андрія Парубія) засідання Уряду не збирав і подання на відсторонення Максима Степанова чомусь не підписував….

Сам Максим Степанов на брифінгу додав, що не писав заяв на звільнення, проте йому це пропонували.

«Було б дивно та не чесно перед громадою Одещини ще вчора говорити про наші проекти... А потім написати заяву. Документ (указ Президента – УП.) на моє переконання, на переконання всіх юристів… не має нічого спільного із законодавством України. Я як виконував обов'язки так і виконую!», – цитує слова Максима Степанова «Українська правда».

Слід нагадати, що одразу після Майдану головою Одеської облдержадміністрації в. о. глави держави Олександр Турчинов призначив нашого земляка, лучанина Ігоря Палицю, який після відставки, проведеної Президентом України Петром Порошенком у травні 2015 р., на чолі УКРОПу став головою Волинської облради та з осені минулого року заявляє, що зазнає переслідувань. Після Ігоря Палиці керівником виконавчої влади Одещини Петро Порошенко призначив Міхеїла Саакашвілі, але і того, спочатку звільнили, а потім, позбавивши громадянства, силоміць депортували за межі України. Третій поспіль губернатор Одещини – і знову скандал: Максим Степанов відмовляється складати повноваження…

Світлана КОМА.

На фото «Української правди»: Максим Степанов.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%