«За чисте довкілля»

«За чисте довкілля»

Добро починається з нас: у лісах Шацького рйону природолюби зібрали 57 мішків сміття

У Шацькому районі вже стало доброю традицією на початку весни проводити акцію з благоустрою «За чисте довкілля».

Цьогоріч до неї долучилися працівники ДП «Шацьке УДЛГ» та студенти другого курсу на чолі з заступником директора з виховної роботи Тетяною Натальчук та методистом Наталею Рибчинською. Усі – природолюби, люблять ліс, знають, наскільки важливо дбати про його чистоту та безпеку.

Одна група вибрала напрямок від в’їзного знака до Шацького району – до с. Положево, інша – до с. Пехи. Ці дороги проходять лісоугіддями ДП «Шацьке УДЛГ». Перша – ще й міжнародного значення, веде до Білорусії. У літню пору нею їдуть тисячі туристів з усього світу на відпочинок до Шацьких озер. Дехто викидає сміття з автівок на узбіччя доріг, у придорожні ліси. Що ж, ні студентам лісоколеджу, ні їх викладачам, ні тим паче лісівникам не звикати до еко-акцій. Дружно вийшли, із жартами та запалом прибрали 12 кілометрів придорожніх лісів від сміття. Навели порядок і в популярному рекреаційному пункті, що гостинно зустрічає подороджніх в урочищі Лозне. Помилувалися красенями-дубами, дізналися про лісовий «Сонячний годинник», що свого часу поряд створили лісівники, викладачі і студенти за часів директорування Валентина Сулька після його подорожі до Чехословаччини. Два роки тому Шацький лісоколедж почав створювати неподалік цієї мальовничої місцини вольєр для диких звірів, то ж у майбутньому, можливо, тут з’являться ще й еко-стежка та оглядовий майданчик. А ще на узбіччях стрічалися могили повстанців. У роки війни на цій дорозі був бій чоти УПА з підрозділом німецьких військ. Тож попри доброї екологічної справи студенти дізнавалися ще й цікаві подробиці з життя рідного краю.

Звісно, хотілося б, аби працю лісолюбів поважали подорожні та жителі Шацька й поблизьких сіл.

– Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території та довкілля – це обов’язок кожної людини, – кажуть директори ДП «Шацьке УДЛГ» Андрій Самолюк та Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька Ігор Жмурко, які підтримали еко-захід. – Це ознака нашої культури та свідомий обов’язок громадськості.

– В акції взяло участь близько тридцяти студентів, викладачів та працівників лісгоспу, – мовить головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ» Микола Кузнецов. –Усі разом зібрали 57 мішків різноманітного сміття. Це й пластиковий посуд, пляшки, поліетиленові пакети, скло, усілякі речі, що стали непотрібними власникам. Шкода тільки, що люди викидають їх не на смітники, а в ліс, де будуть збирати ожину, ягоди, гриби.

Лісничий та майстри Шацького лісництва Віктор Мелюх, Іван Кущик, Володимир Маркович, які трудилися пліч-о-пліч з виклачадами коледжу та своїми малодшими колегами-лісівниками, запевняють, що Природа віддячить лісолюбам устократ.

Учасники цього еко-марафону закликають усіх небайдужих долучатися до заходів із благоустрою не лише під час весняних та осінніх толок, а й упродовж цілого року.

Головне, кажуть, природолюби, дотримуватись усім відомого вислову: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

Софія ЮРЧУК.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%