У Маневичах опозиція провалила наказ вождів повалити районну владу

У Маневичах опозиція провалила наказ вождів повалити районну владу

Під час позачергової сесії Маневицької районної ради 29 січня ц. р. більшість депутатів таємним голосуванням відхилили пропозицію депутатської опозиційної групи «районна Народна Рада» висловити недовіру голові райдержадміністрації – «за» проголосувало лише 25 обранців. Також опозиціонерам не вдалося зняти з посади голову райради, оскільки за його відставку віддали свої голоси тільки 23 із 64 районних депутатів.


Як розповіли в кулуарах депутати районної ради, позачергова сесія за задумом опозиційних обранців мусила би узаконити діяння самопроголошеної Народної Ради на районному рівні. Першим кроком до цього стало створення депутатської групи «районна НР». За другим кроком стратеги опозиційних партій планували висловити недовіру голові РДА та посадити у крісло «свого» районного керманича. Щоб виконати цей «мирний» сценарій повалення влади, який районним опозиціонерам спустили згори обласні керівники НР, місцеві опозиціонери залучилися підтримкою луцького Автомайдану та, за деякими даними, активістами «Національного Альянсу». Хоча офіційного тиску на депутатів не чинилося, однак психологічний пресинг опозиції вдалося влаштувати. Засідання сесії перетворилося на суцільний агітаційний мітинг, коли до зали увірвалися із транспарантами та плакатами кілька десятків активістів майдану – як місцевого, так і луцького.
«Звичайно, це психологічний тиск на депутатів, – каже голова райдержадміністрації Микола Миронюк. – Однак за результатами таємного голосування – «за» недовіру і відставку було тільки 23 голоси – стало очевидним, що голови РДА та ради таки мають підтримку більшості, а відтак – більшості громади району. Я, звичайно, дякую депутатам, які підтримали нас. І запевняю, що і далі будемо спільно працювати для громади».
До речі, на мітингу перед приміщенням РДА стояло приблизно 200 протестувальників. Поспілкувавшись з учасниками акції, з`ясувалось, що більшість людей не надто розуміють, яким чином депутати хочуть змінювати владу. Людям лише пояснили, що опозиція буде знімати керівників району. Однак сесія райради та голосування за рішення про недовіру керівництву Маневиччини красномовно довела, що депутати-представники всіх без винятку адміністративних одиниць району таки довіряють владі. А отже – головам РДА та райради довіряє більшість громади. На відміну від двох сотень маневиччан, які мітингують разом із натхненниками з обласного центру.
Станіслав ХАРЧЕНКО.
На фото: за владу в засніжених Маневичах боролися…. за спиною в Ілліча.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%