Скорбота і заборона

Скорбота і заборона

26 січня 2014 р. на Народному віче, що в 13. 00 розпочалося на Театральному майдані Луцька, опозиційні лідери вшанували пам’ять загиблих та висловили підтримку всім постраждалим та репресованим, а також розповіли про першочергові завдання боротьби з владою та за владу.

Відкривши мітинг, у якому взяло участь приблизно 3000 осіб, депутат облради, заступник голови облорганізації партії «Батьківщина» Ігор Гузь закликав людей продовжувати боротьбу, а також висловив персональну зневагу до народних депутатів України Сергія Мартиняка, Ігоря Єремеєва та Степана Івахіва, які 16 січня ц. р. проголосували за пакет законів, які називають «диктаторськими».

Народний депутат України від партії «Свобода» Анатолій Вітів серед іншого розповів про особливості захоплення в Києві Українського дому, про вимоги, висунуті опозиційними лідерами під час зустрічі з Президентом Януковичем, а щодо шляхів мирного врегулювання протистояння зауважив: «Ми не віримо Януковичу, бо це все декларації».

Окрім цього, Анатолій Миколайович заявив: «Зараз бандитський режим сиплеться по всіх швах. Учора у Володимирі-Волинському громада заставила написати заяву про відставку голову районної ради, і сесія задовольнила його заяву. Відправили у відставку й голову райдержадміністрації Скубу, який колись був в Українській народній партії, а потім продався регіоналам. Думаю, що протягом тижня по всіх інших регіонах ми також відправимо всіх інших чиновників у відставку. Ця бандитська влада не має права існування на волинській землі. Комуністична партія і Партія регіонів мають бути заборонені!».

Почувши вигуки «Слава!», Анатолій Миколайович одразу запропонував присутнім проголосувати на Майдані за таке рішення, а тоді продовжив: «Оце – голос народу! І коли ви вже прийняли таке рішення, то не мають вони права…».

Театральний майдан почав скандувати «Банду геть!», Анатолій Вітів підхопив. А потім завершив: «Шановне товариство! Безумовно, ми би хотіли повної перемоги за один день. Але це, бачте, неможливо. Режим впирається руками й ногами, і навіть іншими частинами тіла…».


Затим слово надали народному депутатові України від партії «УДАР» Віталія Кличка лучанину Юрієві Савчуку, який запевнив, що український народ прагне євроінтеграції і що вже ніхто його «не зажене під плінтус».

«Усі депутати – народні обранці, обрані людьми. Вони мусять працювати на народ. Мусять приходити в обласну раду, Верховну Раду і приймати народні рішення, рішення для людей. І тому йде дуже серйозна боротьба. А я на Майдані – з перших днів… Хтось каже, що в нас Чечня. Ні. Там сидять і стріляють один в одного з-за гори. А тут люди йдуть уперед із камінням у руках, знаючи, що в них стріляють озброєні беркутів ці. Але вони стоять до останнього. І нам треба вистояти!» – наголосив Юрій Петрович, а потім прочитав присутнім власноруч написаного цими буремними днями вірша про мужність борців за волю.

Виступ члена парламенту від «Свободи» Євгена Мельника як оголошеного напередодні керівника виконавчого комітету, переважно торкався кадрових питань: якщо виконавчу вертикаль державної влади в Україні буде змінено, то в такому разі сам Євген Іванович та названі ним громадяни претендуватимуть на ті чи інші крісла.


Після завершення виступів та промов громада на чолі з владикою Михаїлом та духовенством Луцького Свято-троїцького кафедрального собору УПЦ Київського патріархату рушила на Замкову площу. Щоправда, якщо Юрій Савчук, Ігор Алексеєв, Богдан Шиба та ще кілька достойників Майдану пішли вулицею Лесі Українки, то друга, значно більша частина мітингарів із Євгеном Мельником, Анатолієм Вітівим, Ігорем Гузем, Володимиром Бондарем, Олександром Пирожиком, Григорієм Пустовітом та іншими політиками в супроводі автомобілів ДАІ прямувала вулицею Богдана Хмельницького, а тому прибула з кількахвилинним запізненням.


Утім це зовсім не вплинуло на тональність богослужіння, адже православне духовенство провело панахиду за убієнними та загиблими в Києві.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора та Сергія ЦЮРИЦЯ: плакат із зображенням убитого в Києві уродженця Дніпропетровщини Сергія Нігояна та уривком із Шевченкової поеми «Кавказ», який за життя декламував євромайданівець; виступає народний депутат України від «УДАРу» Юрій Савчук; жалобна хода завершилася панахидою біля монумента Пам’яті жертв війни та політичних репресій.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.1%
Мене це не стосується. (9) - 11.7%