«Порада єдина: писати правду»!

«Порада єдина: писати правду»!

23 січня у Луцьку провели пленум облорганізації Національної спілки журналістів України, під час якого представники мас-медіа краю прийняли заяву щодо трагічних подій в Україні, а також обговорили питання діяльності організації.

Але передовсім журналісти хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у сутичках на площах столиці.

Голова НСЖУ Олег Наливайко на Волині вже втретє. Але вперше – з робочим візитом.

Цього разу з керівниками Волинської та Рівненської спілчанських об’єднань Михайлом Савчаком і Дмитром Тарасюком, а також секретарем облорганізації НСЖУ Володимиром Данилюком провели зустріч із Генеральним консулом РП у Луцьку Беатою Бживчи та консулом Кшиштофом Савіцкі, під час якої говорили про співпрацю з польськими колегами.

Згодом Олег Ігорович узяв участь у роботі пленуму ВОО НСЖУ, роботу якого координував голова волинського відділення творчої спілки Михайло Савчак.


Високий гість вручив посвідчення члена НСЖУ коментаторові ВОДТРК Ларисі Літвицькій, начальнику сектору зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю УМНС у Волинській області підполковнику служби цивільного захисту Володимир Нестерову та його колезі начальникові відділу інформацій та комунікацій із громадськістю Ірині Варварук. Спілчанську відзнаку «Почесний знак НСЖУ» отримала Світлана Кравченко, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри соціальних комунікацій СНУ ім. Лесі Українки. А екс-голова облорганізації НСЖУ, депутат облради Анатолій Якубюк отримав почесну відзнаку Спілки.

Проте головною метою пленуму були суспільно-політичні події. У тривожний для України час волинські журналісти, зрозуміло, не могли залишатися осторонь: коли у столиці гинуть люди, поранені десятки колег-медійників, які висвітлюють події і вдень, і вночі, а парламент ухвалює закони, що обмежують свободу слова, одноголосно представники мас-медіа області підтримали боротьбу НСЖУ та інших журналістських організацій за демократію та підтвердили це відповідною заявою, текст якої схвалено одноголосно.


«Що відрадно: нині нема поділу між різними журналістськими організаціями. Ми не ділимося, а працюємо разом. Невпинно надаємо допомогу медійникам у Києві. Зараз нас біда об’єднала і необхідність захисти своє право на професію», – наголосив Олег Наливайко, підкресливши, що ситуація як ніколи потребує солідарності та активності:

«Нам не можна політизуватися. Єдина порада: писати правду», – зазначає голова НСЖУ.

Отож, із 23 січня ц. р. журналістська спільнота не вважає легітимними закони, прийняті 16 січня, та закликає їх негайно скасувати. В той же час працівники ЗМІ не можуть брати участь у страйках, адже повинні виконувати свій професійний обов’язок, аби суспільство знало, що відбувається довкола.

Олена ЛІВІЦЬКА.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (1) - 33.3%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (1) - 33.3%
Мені байдуже. (1) - 33.3%