Економічне диво «АТБ»: як зростала найбільша торговельна компанія країни

Економічне диво «АТБ»:  як зростала найбільша торговельна компанія країни


Історія багаторічного лідера вітчизняної торгової галузі компанії «АТБ-Маркет» почалася з шести невеличких гастрономів у Дніпрі (тоді ще Дніпропетровську). Керівництво компанії тоді поставило собі за мету створити в Україні сучасну мережу супермаркетів європейського зразка, впровадити новітні технології. 

Однак головним завданням було забезпечити громадян якісними продуктами та товарами за доступними цінами. І це спрацювало. На початку 2000-х років компанія «АТБ» запустила першу в Україні мережу дискаунтерів (магазинів самообслуговування з широким асортиментом товарів). Зараз у 259 містах 22 областей країни працюють 1011 таких супермаркетів «АТБ». Вони гнучко реагують на потреби та запити покупця: до уваги беруться як зручне розташування самого магазину у місті, так і його асортимент, час роботи та навіть стандартизовані архітектурні особливості приміщень. Це дозволяє більш ніж 3,5 млн постійних клієнтів щодня швидко та зручно робити покупки у мережі «АТБ», у тому числі й у нас, на Волині.
Піклуючись насамперед про вигоду для клієнтів, компанія збудувала потужну мережу власних виробників й імпортерів. Це дозволило їй встановлювати ціни на 10-15% нижче середньоринкових, значно скоротивши витрати на рекламу та просування на ринку. 
До речі, незважаючи на доступні ціни, будь-які продукти та товари власних виробників «АТБ» за якістю аж ніяк не поступаються аналогам від розкручених брендів. Вже другий рік поспіль магазини мережі проходять сертифікацію за загальновизнаним стандартом якості ISO 22000: 2005 (ґрунтується принципі ретельного контролю безпеки продуктів на всіх етапах – від сировини й виробництва до продажу). 
Кожен з клієнтів, незалежно від фінансового стану, знайде в асортименті супермаркетів «АТБ» якісні товари та свіжі продукти до смаку. Адже на полицях дискаунтерів найбільшої торговельної мережі зараз присутні понад 3 500 найменувань товарів. Майже третина з цього асортименту забезпечена власними виробниками.
 «АТБ» більше десяти років входить до ТОП-10 найбільших платників податків країни у сфері роздрібної торгівлі (торік товарообіг зріс на 23% та склав 103,9 млрд грн). Минулого року платежі компанії до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до нашої луцької скарбниці, склали 9,4 млрд грн.

«Ми розуміємо, що сплачені нами податки – це зарплати та пенсії, забезпечення української армії та підтримка вітчизняної медицини, дитячі посібники та студентські стипендії. Наша відповідальність полягає в тому, щоб своєчасно й у повному обсязі виконувати свої зобов’язання перед державою та місцевими громадами тих регіонів, в яких працює наша компанія», 
– говорить заступник генерального директора ТОВ «АТБ-Маркет» Наталія Шаповалова. 

Разом з цим «АТБ» є одним з найбільших роботодавців країни, забезпечує роботою та гідною зарплатнею понад 50 тис. громадян.  І кількість робочих місць зростає, бо збільшується й потреба у фахівцях: минулого року було відкрито 80 нових дискаунтерів (у тому числі й 34 магазини у західних регіонах), проведено реконструкцію ще 41 супермаркету. 
До речі, вже було відкрито перший магазин «АТБ» у форматі Express. У ньому впроваджені експериментальні зразки найсучаснішого енергозберігаючого обладнання. Зокрема, встановлено й інноваційну систему рекуперації тепла. Воно утворюється від роботи холодильного обладнання та спрямовується до подальшого використання, скажімо, для опалення чи підтримки мікроклімату приміщень. І це лише один з багатьох прикладів тестування та подальшого впровадження у супермаркетах мережі «АТБ» найпередовіших рішень. 
Піклується компанія і про фахову підготовку працівників. Вони безкоштовно проходять навчання у власних навчальних центрах «АТБ» у Дніпрі, Києві, Одесі, Львові, будують у численних підрозділах «АТБ-Маркет» успішні кар’єри та сприяють розвитку української економіки у цілому. 
Відтак, стрімка динаміка розвитку компанії утримується роками,  що робить компанію драйвером торгової галузі країни.

Михайло Кушнір.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%