Радіоактивна брехня

Радіоактивна брехня

Якщо новообраний Президент України не змінить ставлення держави до українських мас-медіа, його очікує доля попередника…

Пригадав брехню про не шкідливість вибуху на ЧАЕС 26 квітня1986 р., яку в ті дні поширювали влада і підконтрольні їй ЗМІ. Коли по телевізору передали в програмі «Врємя» інформацію про катастрофу в Чорнобилі, то говорилося там лише про якусь незначну аварію… Тому й узяв квиток на літак із Хабаровська до Києва... 
Але перша несподіванка – вже в напівпорожньому салоні «Ил-76». Потім – безлюдність у зоні для прильотів аеропорту «Бориспіль». І – блок-пост попід Києвом, де дозиметристи виміряли рівень радіації… І – вершина абсурду: 6 травня, «Велогонка миру» вулицями столиці України. Проводить московська газета «Правда» з нагоди Дня побєди від Києва через Прагу до Берліна… 
Стою на сходах біля входу у жовтий корпус КДУ, де факультет журналістики і навчання на якому прилетів поновлювати щойно з армії. Бульваром Шевченка їдуть водовози, які змивають асфальт якимось розчином. Потім машини ДАІ. За ними – нещасні велосипедисти, серед яких майбутній переможець німець Олаф Людвіг... Абсурд наяву... З Києва уже втекли всі, хто міг. Поодинокі відчайдухи ходять у респіраторах чи марлевих пов’язках на обличчі, всі жлуктять йод або вино, а спортсмени їдуть радіоактивним містом заради пропагандистського шоу! 
Я дивлюся на це з віддалі 33 років і жахаюся іншому: нічого ж не змінюється... Без різниці – це ЧАЕС, АТО, вибори чи тарифи… Бо ж напівправда – гірша від брехні! Наприклад, усі гордилися подвигом цивільних, пожежників і військових, які буквально своїми тілами закривали руїни знищеного вибухом енергоблоку, але мало хто здогадувався, що неподалік ЧАЕС у звичному режимі несла бойове чергування секретна військова частина Військ протиракетної оброни СССР. Солдатів та офіцерів навіть в умовах катастрофічної радіаційної небезпеки ніхто не захистив… У ній я мав служити, але в останній момент потрапив аж під Комсомольськ-на-Амурі…
Чому «чорнобильська» тема, ЗМІ і президентські вибори в’яжуться в один вузол?
Бо невтішний для Петра Порошенка результат показав його основну помилку: він створив довкола себе світ позитивної ілюзії, в яку сам і повірив. 
Він чи не єдиний із основних кандидатів відмовився підписати декларацію НСЖУ про захист свободи слова. І поділ журналістів на «своїх» і «чужих» зіграв злий жарт, бо звідки ж Петро Порошенко міг дізнатися, що про нього думають, якщо навіть під час візитів на Волинь жодного разу не провів повноцінної прес-конференції, а супроводжували його лише «перевірені» на лояльність ЗМІ?
Володимир Зеленський пообіцяв працювати інакше. Перші кроки вже зробив. Але хвалити його ще нема за що.

Володимир ДАНИЛЮК.
На фото Івана САВИЧА: антенне поле колишньої військової частини ПРО СССР біля ЧАЕС.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.3%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%