Сторінками минулого 09.05.2019

Сторінками минулого 09.05.2019

50 років тому
Масова меліорація
«Для підвищення виробництва сільськогосподарської продукції в умовах області надзвичайно важливе значення має осушення та освоєння заболочених земель, адже майже третину Волині займають болота. Осушення боліт стало одним із головних завдань обкому ЛКСМУ, який взяв під особливий контроль проведення меліоративних робіт, особливо в північних поліських районах. За роки п’ятирічки збудовано меліоративних систем на площі 72,5 тис. га, і колгоспи та радгоспи отримали додатково 174 тис. га ріллі».
(»Молодий ленінець», 1969 р.).
На фото з архіву: машинно-тракторна станція в смт Голоби Ковельського р-ну.

40 років тому
Житло і торгівля
«У квітні 1979 р. партійна делегація з Волині взяла участь у Пленумі ЦК Компартії України, який обговорив завдання парторганізацій по подальшому поліпшенню торгового, комунального і культурного обслуговування трудящих у світлі рішень XXV з’їздів КПСС і Компартії України. Пленум зажадав від комуністів, партійних комітетів і організацій усунути недоліки, які мали місце в житловому і культурному будівництві, побутовому обслуговуванні населення, в роботі торгівлі та в благоустрої міст і сіл».
(«Радянська Волинь», 1979 р.).

20 років тому
«Похоронка» з Берліна
«Степан Мельник із с. Пустомити Горохівського р-ну у «Книизі пам’яті України» значиться як загиблий у бою 25 квітня 1945 р. Таку ж «похоронку» під час війни відправило командування частини його матері… Але насправді Степан Іванович залишився живим: «Ми вели бої на околицях Берліна. Мене послали в розвідку. Попав під вогонь… Поранили в руку і ногу, майже добу лежав, стікаючи кров’ю. Підібрали санітари з іншого полку, так і залишився живим».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

10 років тому
Лейкозне молоко
 «На Волині поширилося масове захворювання корів на лейкоз. Натомість начальник управління ветеринарної медицини у Волинській області Богдан Лозинський перекладає провину за неналежне утримання корів на їхніх власників, зауважуючи, що «при щепленні корів заходи оздоровлення ті самі, що і без нього, і в будь-якому випадку всі заражені тварини мають бути вивезені на м’ясокомбінат». Фахівці стверджують, що молоко від хворих на лейкоз корів – не шкідливе…».
(«Волинська газета». 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%