Як вберегти смородину від скляниці?

Як вберегти смородину від скляниці?


Боротися зі скляницею на смородині важко тому, що більшу частину свого життя вона проводить усередині пагонів, де її не дістати ніякими препаратами.

Скляниця – це метелик, схожий на невеликих ос. У неї вузькі крила з жовтогарячою облямівкою по краях та чорними прожилками.
Особливо часто цей метелик вражає чорну смородину. Але іноді зустрічається і на червоній, і на аґрусі.
Залежно від погоди в травні або червні цей метелик починає відкладати яйця. Робить він це в дрібні тріщинки кори або поруч з бруньками на молодих гілках. Через 10-15 днів з’являється потомство. Гусениці залазять усередину стебла, там живуть і харчуються, поступово просуваючись по стеблу усе нижче й нижче до самої його основи. Середина стебла при цьому стає чорною.
Після другої зими гусениця обертається в лялечку, стає метеликом, відкладає яйця й усе повторюється знову й знову.
Якщо раптом після цвітіння здорові на перший погляд гілки починають раптово в’янути, а потім засихають, такі гілки необхідно відразу ж зрізати до самого ґрунту і спалити.
Перед тим, як придбати саджанці або посадити взяті в сусідки живці, уважно огляньте їх. Усі гілки саджанця мають бути здоровими, а у живцівів, не повинно бути ні найменшої ознаки чорної серцевини.
Посадіть на ділянці або поруч з нею кілька кущів бузини. Вона чудово відлякує скляницю (і багатьох інших шкідників). А от черемшину краще вирубати, вона, навпаки, приваблює шкідників.
Крім того, між кущами смородини варто садити рослини з різким запахом: томати, календулу, красолю, часник, цибулю, чорнобривці. 
Викорінити скляницю назовсім досить складно. Весь травень і червень, коли гусениці переходять у стадію лялечки (а для цього багато які з них залишають свої вкриття усередині стебел), час від часу рихлимо ґрунт під кущами, додаючи в нього попіл і тютюновий пил.
Не забуваємо проводити обрізку смородини навесні, восени та навіть улітку, якщо раптом на гілці з’явилися ознаки поразки. Однолітню гілку обрізаємо «до чистого пагона», тобто зрізуємо ту частину, де проглядається чорна серединка. Більш старі гілки зрізуємо до рівня землі, не залишаючи пеньків.
Навесні рекомендують обрізати смородину двічі: спочатку зробити стандартну санітарно-омолоджуючу обрізку, а після розпускання бруньок, коли буде легко відрізнити «погані» стебла від «гарних» видалити всі гілки з дрібним або зів’ялим листям.
Якщо скляниця окупувала весь кущ, можна провести радикальну обрізку: зрізати у куща всі гілки до самої основи. Від кореня почнуть рости молоді здорові пагони, і наше завдання зведеться до профілактики повторної поразки.
Своєчасна обрізка значно скорочує чисельність метеликів і личинок скляниці. Але щоб зменшити їхнє число до абсолютного мінімуму доведеться вдаватися до обприскувань. Обприскувати кущі можна як хімічними, так і біологічно активними препаратами від шкідників: Фітоверм (2 мл на літр води), Лепідоцид (20-30 г на 10 літрів води), Акарин (2 мл на 1 літр води), Бітоксибацилін (80-100 г на 10 літрів води). На кожний кущ бажано витратити літр або півтора отриманого розчину.
Починаємо обприскувати, як тільки на смородині розпустяться перші листочки і повторюємо процедуру через 10-14 днів.
Разом зі смородиною обприскувати необхідно також кущі малини, саме на них харчуються дорослі метелики.

Фото з сайта ogorodsadovod.com.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%