Сертифікат для… директора

Сертифікат для… директора


У конференц-залі Волинського ОУЛМГ директори лісогосподарських підприємств попрацювали на семінарі-практикумі «Управління ризиками у лісовій галузі». Попри традиційні лекційні заняття на них чекали різноманітні випробування, тести, опитування, майстер-класи, диспути і навіть можливість продемонструвати власний погляд на охорону праці у лісовій галузі. 

Цей навчально-екзаменаційний форум проходив за міжнародними методиками та стандартами МОП, EU-OHSA, IOSH, ІSSA, ISO 45001:2018, ISO 31000 й досі не має аналогів у практиці Держпраці.
Організатори приурочили його до Всесвітнього дня охорони праці.
Роботу відкрив заступник начальника ВОУЛМГ Олександр Рибчинський. 
– Кожен директор має стати прикладом для своїх підлеглих, – наголосив доповідач. – А вимоги, які ставить керівник перед працівниками, мають підтверджуватися практичними діями. 
Він також наголосив, що торік в охорону праці лісогосподарства вклали 14,7 млн грн.
Про те, як теоретичні знання допомагають на практиці та на скільки можливо у наших реаліях застосовувати європейський досвід, керівникам лісогосподарських підприємств розповіла та на реальних прикладах пояснювала один із кращих міжнародних експертів і тренерів Ольга Богданова. Вона – кандидат технічних наук за спеціальністю «Охорона праці», технічний експерт Інституту безпеки та гігієни праці IOSH (Великобританія), голова правління ESOSH, член Міжнародної асоціації соціального забезпечення ISSA, практик та тренер з оцінки ризиків, викладач.
Програма навчання передбачила широкий спектр найактуальніших безпекових питань. Серед них «Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні. Очікувані зміни у законодавчому полі», «Директива № 89/391/ЄЕС Ради щодо запровадження заходів заохочення поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі», «Основи побудови дієвої системи управління безпекою та гігієною праці (БГП) за стандартом ISO 45001:2018», «Огляд сучасних інструментів та програм підвищення безпеки на робочих місцях. Основи ризикоорієнтованого підходу», «Практика ризик-менеджменту у лісовому господарстві. Досвід зарубіжних країн», «Оцінювання ризиків у лісовому господарстві для основних видів робіт: лісосічні роботи, трелювання деревини, вантажно-розвантажувальні роботи», «Застосування ієрархії зниження рівнів ризику. Контроль ризиків. Практичне відпрацювання», «Управління підрядними організаціями у лісовому господарстві», «Дії у надзвичайних ситуаціях як частина системи управління БГП», «Аудити безпеки».
Захід був не лише цікавим, але й корисним. Адже кожне теоретичне твердження закріплювалося практичними заняттями. У роботу активно включилися всі без винятку. Були тести, колективні завдання і рішення, експертні оцінки, фаховий порівняльний огляд європейських, американських безпекових методик та українських, зокрема, і в лісовій галузі.
Після навчання відбулося тестування директорського корпусу. Експерт Ольга Богданова залишилася задоволеною результатами, відзначила високу підготовку та готовність учасників семінару до вдосконалення, вручила сертифікати та закликала не зупинятися на досягнутому, а власним прикладом сприяти безпеці та комфорту на підприємствах.
– Волинське ОУЛМГ стало першим серед управлінь лісової галузі України, керівництво якого та директорський корпус пройшли навчання за міжнародними стандартами та отримали сертифікати, – акцентувала Ольга Віталіївна.
Учасники семінару оглянули виставку дитячих малюнків на тему: «Охорона праці та безпека виконання робіт у лісовій галузі очима дітей».
До речі, міжнародний експерт дала їй високу оцінку і навіть констатувала, що у цьому випадку діти змусили батьків задуматися над ризиками, які чекають на тій чи іншій ділянці роботи у лісовій галузі.
Зініціювали цей навчальний семінар заступник начальника управління Олександр Рибчинський та головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Олександр Боровицький. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Анни ЛУДКОВСЬКОЇ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%