«Митне застілля» з кулаками

«Митне застілля» з кулаками

Журналісти телеканалу «Аверс» навідалися на корпоративне свято Ягодинської митниці – керівник митного поста «Ягодин» Олександр Оникійчук виставляв могорич за День народження. Але завершився візит «непроханих гостей» цинічним порушенням законодавства з боку учасників хмільного застілля!


Отже, привітати Олександра Оникійчука на березі озера Світязь зібрався увесь «бомонд» Волинської митниці.
«Завітали і журналісти, бо ж на святі знаходилися люди, які напередодні пропустили через Ягодин партію контрабандного бурштину, вагою щонайменше 1,3 тонни», – повідомили колеги з ІА «Волинські новини», посилаючись на сюжет ТРК «Аверс».
Оскільки на митниці цей прецедент замовчують, то журналісти вирішили з перших уст дізнатися, як так вийшло. З порожніми руками ходити на такі свята негоже, тому знімальна група власними руками зробила подарунок.
Святкували іменини начальника митного поста Ягодин з шиком – на березі Світязя. У готельно-ресторанному комплексі «Лемарк». Належить елітний ресторан та готель дружині митника Олександра Марчука – заступника начальника одного з відділів Волинської митниці.
На святкуванні були присутні головний державний інспектор Митного поста Ягодин Віталій Болюх, завідувач сектору митного оформлення митного поста «Ягодин» Микола Хурсяк, заступник начальника одного з відділів Ягодина Віктор Лончук, господар готельно-ресторанного комплексу «Лемарк» і за сумісництвом заступник одного з відділів Волинської митниці – Олександр Марчук, начальник митного посту «Доманове» Едуард Назарчук, головний державний інспектор Волинської митниці Олександр Прокопюк, заступник начальника одного з відділів митниці Богдан Дуда та начальник зміни, яка пропустила 1300 кілограмів бурштину до Польщі через Ягодин Михайло Бурдейний.
Бомонд Волинської митниці не надто зрадів візиту журналістів. Власник ресторану Олександр Марчук і ще один чоловік вивели журналістів з зали попід руки.
Тим часом оператора відвів у бік чоловік, якого журналісти бачили за одним столом з митниками, і пошкодив йому камеру.
Потому Олександр Марчук відвів журналістів на перемовини до сусідньої зали, де вони пояснили, чого приїхали і що хочемо дізнатися. Під час розмови він заявив, що тут сьогодні не День народження, а траур та пообіцяв занести відібрані троянди на Меморіал. Що оплакували? Можливо бурштин, який не доїхав за призначенням і опинився у польських митників. Заразом він розповів як волинські митники пропустили півтори тонни бурштину.
Під час розмови оператор виявив пошкодження на камері, які спричинив гість іменинника.
Зі слів журналістів, найстрашніше відбулося на вулиці, як тільки вони вийшли з так званих переговорів. На них напали п’яні митники, які гостювали на іменинах Олександра Оникійчука. Почали шкодити техніку, зривати посвідчення з ший та силою забирати телефони. Напали та побили водія та оператора. Потрощили камеру. У водія викрали водійське посвідчення, документи на автомобіль та банківські картки.
А митник Віктор Лончук навіть пообіцяв закопати одну з журналісток наступного дня.
На місце події викликали правоохоронців та швидку. Написали усі необхідні заяви та дали пояснення. Докази злочинів журналісти надали поліції», – зазначається в повідомленні.

У ДФС Волинської області, якій безпосередньо підпорядкована Волинська митниця, як і в ГУ Нацполіції у Волинській області та Прокуратурі Волинської області наразі ніяк не прокоментували свавілля на березі озера Світязь.

Натомість голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко так оцінив беззаконня:

«Розраховуємо на покарання тих, хто атакував колег. Принаймні, поліція оперативно відкрила кримінальні провадження за перешкоджання журналістській діяльності, грабіж та побиття».

Світлана КОМА.

На фото: скріншот із телесюжету ТРК «Аверс» про «митне застілля».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%