Ігри наперсточників

Ігри наперсточників

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та інші громадські організації пікетують 14 травня ц. р.  Конституційний Суд України з вимогою не скасовувати закон про люстрацію.


«Раніше лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявляв, що можлива загроза скасування закону про люстрацію – «це не тільки намагання новообраної Зе-влади повлаштовувати свої вже люстровані «нові обличчя», але й підсумок п’ятирічного правління влади Порошенка. Бо вони не лише не усунули загрозу реваншу, але й зробили його реальним як ніколи. По суті, привівши до реваншу», – деталізує портал «Вголос».

Отже, 14 травня 10.00 у Конституційному Суді почалося засідання, на якому розглядають питання про визнання неконституційним закону про очищення влади, ухваленого у 2014 р. І якщо свободівці, які прийшли із іншими організаторами Майдану до влади в 2014 р. вважають ухвалений ними люстраційний закон хорошим, то чимало безпідставно звільнених держслужбовців, правоохоронців і суддів – нікчемним, який відкрив дорогу до «полювання на відьом».

Крім цього, частина суддів Конституційного суду вимагає звільнення його голови Станіслава Шевчука через можливий вплив на дії голови суду його рідного брата Рулава Одда, запідозреного в корупції і… симпатіях до новообраного Президента України Володимира Зеленського.

Якщо це відбудеться, то виникають великі проблеми з інавгурацією Володимира Зеленського, оскільки в урочистій офіційній церемонії повинен узяти участь Голова Конституційного Суду України. А якщо Станіслава Шевчука звільнять і нового не оберуть, то інавгурація відкладається на невизначений термін або легітимність Президента України Володимира Зеленського буде під питанням.

УУ цьому контексті послідовно діє контрольована Президентом Петром Порошенком Верховна Рада України. Спікер Андрій Парубій 13 травня заявив, що дату інавгурації визначать упродовж нинішнього тижня. А регламентний комітет на чолі з Пинзеником-молодшим переніс розгляд цього питання на другу половину дня 15 травня. Відтак, 19 травня, вочевидь, Володимира Зеленського не приведуть до присяги на Біблії та Конституції, і новообраний Президент приступить до виконання повноважень пізніше. Але коли?

Взагалі, всі ці маніпуляції нагадують ігри наперсточників на автовокзалах у «лихі 90-ті» і аж ніяк не передбачену законом цивілізовану передачу владу в європейській країні.

Можливо, саме тому Станіславові Шевчуку уряд США недавно скасував візу в Сполучені Штати?

Світлана КОМА.

На фото «Української правди»: Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%