А судді хто?!

А судді хто?!

В переддень призначення та проведення інавгурації новообраного Президента України старий режим вдався до нечуваних раніше маніпуляцій – звільнено голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука, який повинен був брати участь в офіційній церемонії вступу на посаду Володимира Зеленського і який назвав події вечора 14 травня «державним переворотом».


Отже, 14 травня, як це обіцяв спікер парламенту Андрій Парубій, який на виборах відкрито підтримував Президента Петра Порошенка, визначення дати інавгурації новообраного глави держави Володимира Зеленського не відбулося. В найгірших традиціях компартійної бюрократії справу «пустили по колу»: профільний комітет переніс розгляд питання на другу половину дня 15 травня, і лише після цього в залі розглянуть різні варіанти постанов про інавгурацію Гаранта Конституції.

А тим часом у столиці почався броунівський рух рівновіддалених сил,  які або хочуть якнайскоріше отримати повноваження керувати Україною, або відтягнути час прощання з посадами бодай на кілька днів.

Народний депутат України від БПП Марія Іонова на запитання «Коли призначать дату інавгурації?» в прямому ефірі телеканалу UA:Перший ввечері 14 травня відповіла: ці народні депутати мають працювати до останнього дня. Тобто, щонайменше до виборів 27 жовтня та початку роботи нового парламенту найраніше 27 листопада. Це означає, що дату інавгурації Президента Володимира Зеленського ця ВРУ призначить не раніше 27 травня, бо нинішні нардепи не хочуть розпуску парламенту. Ще не напрацювалися…

А за кілька хвилин – ще один «гарячий пиріжок»: судді Конституційного суду проголосували за відставку свого голови Станіслава Шевчука. Але саме Голова КС має приймати присягу новообраного Президента... Одні кажуть, у разі відсутності голови має право заступник чи найстарший за віком суддя. Інші, що тільки голова.

І тут – ще одна сенсація: на закритому засіданні 12 голосів зібрала та стала новим Головою Конституційного Суду України уродженка м. Донецька, випускниця Алтайського держуніверситету (РФ) Наталія Шаптала, делегована в КС після рішення зібрання донецьких суддів у 2010 р., коли до влади прийшов Віктор Янукович.

«Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному cуді України і захоплення державної влади з боку осіб, які посідали посади суддів Конституційного cуду України. Судді головного конституційного органу держави, які присягали народу України, самі вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний із поваленням конституційного ладу. Переворот відбувся поспіхом, із грубими та кричущими порушеннями Конституції України, Закону України «Про Конституційний cуд», Регламенту Конституційного cуду України», – відреагував на події відсторонений Станіслав Шевчук, рідний брат якого відкрито підтримував Володимира Зеленського. Він пообіцяв оскаржити ці події в судах та звернутися до правоохоронних органів, зазначивши:

«За цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який прикладає усі зусилля задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями».

В самого Петра Порошенка на ці серйозні звинувачення ніяк не відреагували.

 «Конституційний Суд України є органом конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та у передбачених Конституцією України випадках інших актів, здійснює офіційне тлумачення Конституції України, а також інші повноваження відповідно до Конституції України», – офіційне визначення найвищого органу третьої гілки державної влади, яка в період зміни Президента виявилася дрібною розмінною монетою в боротьбі різних політичних сил, де прихильники Віктора Януковича і Петра Порошенка стали одним цілим.

Враховуючи, що 6 суддів Конституційного Суду України делегуються Президентом України, 6 – Верховною Радою України (в сумі – 12), і лише 6 – З’їздом суддів України, не важко передбачити, звідки «вуха ростуть» у карколомній зміні керівництва цієї важливої для держави інституції.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби КСУ: під час засідання Конституційного Суду України.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%