Чи відродиться УПЦ Київського патріархату?

Чи відродиться УПЦ Київського патріархату?

Про майбутнє новоствореної Православної церкви України і про те, «хто як хоче, так і цілується», сказав Митрополит Луцький і Волинський Михаїл.


Неоднозначні заяви почесного Патріарха ПЦУ Філарета щодо можливого відновлення діяльності УПЦ КП, яку він очолював і яка стала складовою частиною новоствореної Православної церкви України на чолі з Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, викликали жваву дискусію серед вірян. Враховуючи, що саме Митрополит луцький і Волинський ПЦУ був одним із кандидатів на місце Предстоятеля, але зняв свою кандидатуру після наполегливих прохань Патріарха Філарета і Президента України Петра Порошенка, саме до волинського владики журналісти і звернулися за роз’ясненнями

Колеги з порталу «Главком» 14 травня поцікавилися думкою Митрополита Михаїла, то чи існує УПЦ Київського патріархату чи ні?

«Київський патріархат ліквідований. Як юридична структура він не існує. Умовою Київського патріархату проведення собору і готовність іти на собор (об’єднавчий) було те, щоби я зняв свою кандидатуру на предстоятельство. Я зняв кандидатуру, ми ліквідували Київський патріархат. Щодо заяв Філарета, то це питання до нього, що він під цим мав на увазі».

Крім цього, деякі застереження викликав і недавній візит предстоятеля ПЦУ Епіфанія у м. Володимир-Волинський. Владика Михаїл був серед тих архіреїв, які зустрічали очільника Православної церкви України. Проте очільник Волинської єпархії/ на відміну від усіх інших, не поцілував Епіфанію руку. Чому так вчинив і чи взагалі треба цілувати руки священнослужителям?

«Що таке цілувати чи не цілувати руку? Є традиція, Статут, згідно з яким я повинен цілувати тільки хрест. Що архієреї ще хочуть цілувати предстоятелю – це їхнє право. Коли ми під час богослужіння кажемо «Христос посеред нас», то цілуємо один одному руку. От тоді я цілував руку Предстоятелю церкви, а він цілував мою. Це все (в сюжеті на ТБ, – ред.) висмоктане з пальця. Хтось так вітається, хтось інакше, у щоку цілує, хтось двічі цілується. Хто як хоче, так і цілується. Не можна обвинувачувати іншу людину в тому, що вона не так поцілувала, як ти поцілував», – сказав Митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл журналістам «Главкому».

Відтак, намагання почесного Патріарха Філарета відродити УПЦ КП та фактичне ігнорування цієї ініціативи 90-річного священнослужителя іншими архіреями ПЦУ свідчить, що все в українському православ’ї буде добре.

Світлана КОМА.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Митрополит Михаїл під час освячення пам’ятника воякам УПА біоля с. Гайове Ківерцівського р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%