Дерево-вовк

Дерево-вовк


Кілька років тому на базі ДП «Шацьке УДЛГ» було створене Мельниківське шкільне лісництво. 

Хлопці й дівчата під керівництвом вчителя біології Валентини Мороз за цей час встигли обзавестися власною шкілкою для вирощування сіянців сосни звичайної і навіть перший свій «лісовий врожай» висадити на лісокультурній ділянці, а ще разом з громадськістю села стали творцями дендрологічного парку та долучилися до міжнародної україно-польської акції «Забіг до миру». Цьогоріч взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». А в ці весняні дні долучилися й до відкритих лісівничих уроків. Зокрема, до учнівського лісництва в 11-й клас завітали інженер охорони і захисту лісу ДП «Шацьке УДЛГ» Ярослав Кропивник та автор цих рядків, колишній випускник цієї школи.
На лісівничий урок прийшов особисто директор ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Маригода. А разом із ним – одинадцятикласники Оксана Ващук, Тетяна Гаврось, Оля Дударчук, Руслан Шепеля, Марина Дударчук, Олександр Тахас, Дарина Постернак, Євген Забродоцький, Богдан Сорока, Богдана Забродоцька, Іванна Пастернак та Орися Дударчук. І, звісно, розмова зайшла про ліс. Юні лісівники, виростивши сіянці сосни, створили із них лісові культури 2019 року.  
Але найбільшою сенсацією цього уроку стала розповідь лісівника про дерево-вовка. Виявляється і такі є лісах. Але виявити-розпізнати їх можна тільки на шостому десятку років життя дерева.
Вовк-дерево – не хижак; просто воно розвивається краще від інших і буває, що пригнічує ріст собі подібних. А в лісі всі-усі дерева, мов пшениці-жита, мають рости разом, даючи максимальний приріст деревини. Лісівники і природа допомагають рости їм рівними і високими. Оце і є деревний врожай.
Йшлося на відкритому лісівничому уроці й про інші важливі для лісової галузі питання. Доповідачі розповіли про роль лісу для життя людини: екологічну, соціальну і економічну складові. 
Було багато запитань від юннатів. На всі отримали відповіді.
– А чи мріє хтось із вас стати лісівником? – поцікавилися гості в школярів.
Принаймні один із них мріє пов’язати свою долю із лісом. Інші ще в роздумах, хоча й не за горами випускний. З цього села чимало вихідців працюють у лісовій галузі, зокрема й у ДП «Шацьке УДЛГ» та Шацькому національному природному парку. Адже село – серед лісів, і дехто навіть жартує, що діти вже народжуються тут лісівниками. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (8) - 14.8%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 24.1%
Виборці, бо вони носії влади. (22) - 40.7%
Мені байдуже. (9) - 16.7%