Для сільських дітей

Для сільських дітей


9 «Шкільних автобусів» для освітніх закладів області закуплять за кошти державної субвенції. Відповідне розпорядження про розподіл коштів підписав голова облдержадміністрації Олександр Савченко під час наради з окремими головами ОТГ, що відбулася 13 травня 2019 р.

– Ці автобуси, на які ви дали співфінансування, повинні до 1 вересня стати в стрій. А то ще й раніше. В цьому випадку ми не проводимо вже загальний тендер. Тепер – усе вам. Ви самі вибираєте, що вам треба. Аби діти були задоволені. Ми гроші вам відпускаємо. Все, працюйте. Якщо треба консультативна допомога, чи обмін досвідом, то звертайтеся, – наголосив Олександр Савченко, слова якого наводить відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Об’єднані територіальні громади, які цьогоріч отримають «Шкільний автобус», купуватимуть його самостійно, хоча три роки поспіль це централізовано робило управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації на чолі з Людмилою Плахтною. 
Сума співфінансування з місцевого бюджету повинна складати не менше як 10%. Та в середньому місцеві бюджети забезпечили фінасування на рівні 35%, і таким чином вдасться купити 9 транспортних засобів. В середньому ціна одного складає приблизно 1 млн грн. Усього з Державного бюджету надійшло 11 млн 982,5 тис. грн. Їх вистачить для «Шкільних автобусів» для Маневицького р-ну, Вишнівської, Городищенської, Заборольської, Іваничівської, Зимнівської, Поромівської ОТГ та 1 автобуса, обладнаного для дітей із особливими освітніми потребами, у Любомльську ОТГ.
Слід зазначити, що зростання в потребі придбання автобусів для сільських дітей виникло після централізованого закриття «неперспективних шкіл», яке чиновники скромно називають «оптимізацією». 
Нині парк таких автобусів в області складає 202 одиниці, що забезпечують підвезення до місця навчання та додому 12298 учнів. 85,0% підвозяться шкільними автобусами, 9,7% – рейсовими автобусами, згідно з укладеними угодами, 5,3% – найманим, орендованим транспортом.
За період 2016-2018 рр. придбано 70 «Шкільних автобусів», на загальну суму 115 593,1 тис. грн, найбільше – у 2016 р. (35 штук).

Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: «Шкільний автобус» в с. Соловичі Турійського р-ну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%