Знакові події

Знакові події

Юстиція Волині вбралась у вишиванки

Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти наші народні традиції. Для нас – команди юстиції Волині вишиванка – це насамперед пам’ять про історичне минуле. Зазначимо, що кілька століть тому, одяг з легкістю замінював паспорт українцеві. Характер вбрання та орнаменти на сорочці безпомилково вказували на соціальний та майновий стан людини, її вузькорегіональну приналежність.

Для волинського регіону загалом звичним є ритмічне чергування геометричних фігур: зірок, ромбів, ламаних ліній. Маленькі деталі, вписані одна у другу, переплітаючись, утворюють цільний орнамент. Щодо колористики сорочок, то у візерунках як колись, так і тепер переважають червоний колір, також вишивають ще й синіми та чорними нитками. І, як бачимо, зараз дуже популярними стало вишивання білими нитками чи золотистими.

До речі, варто зазначити, що краса та символічність волинських вишиванок надихала видатну письменницю Лесю Українку. Її любов до вишивки розділяла й мати поетеси Олена Пчілка. Саме вона вперше в Україні видала збірку орнаментів вишиванок з Полісся, котру побачив світ у 1877 році.

Підсумовуючи сказане, хочемо закликати усіх українців пам’ятати свою історію та підтримувати наші традиції. Пам’ятаючи минуле – творимо майбутнє.

Богдана ДОВГОПОЛОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%