Чому суду скасував націоналізацію ПривтБанку?

Чому суду скасував націоналізацію ПривтБанку?

Всі доводи Національного банку про те, що в ПриватБанку були проблеми на більш ніж 100 млрд грн  і цей банк погрожував фінансовій стабільності держави, суд перекреслив п'ятьма аргументами. Крім цього, голова облради Ігор Палиця 16 травня публічно заявив, що ПриватБанк в Ігоря Коломойського фактично відібрав чинний Президент Петро Порошенко.


Про це пише LIGA.net, в розпорядженні якої виявилося рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку.

«До сих пір мотиви суду були засекречені: всі судові процеси у справі про націоналізацію Приватбанку проходять в закритому режимі. Не публікуються, як самі рішення, так і аргументація сторін.

Висновок Нацбанку про брак капіталу в ПриватБанку не був підтверджений іншою експертизою, а сам регулятор невиправдано квапив націоналізацію, йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Також суд погодився з двома важливими позиціями адвокатів Коломойського - по-перше, на екс-акціонерів ПриватБанку чинився політичний тиск, через який вони були змушені написати лист Кабміну, де просили державу забрати банк, по-друге, сама націоналізація за своєю суттю була конфіскацією акцій у приватної особи.

НБУ категорично не згоден з доводами суду – в розпорядженні LIGA.net є позиція юристів регулятора по кожному з пунктів.

За словами співрозмовника, серед адвокатів Нацбанку, Окружний адмінсуд узяв на себе повноваження трактувати правила роботи банківської системи, в тому числі по-своєму визначив рівень кредитного ризику в Приватбанку, хоча у суддів немає такої експертизи», – деталізують колеги з «Економічної правди».

Як відомо, цими днями в Україну повернувся олігарх Ігор Коломойський, який останнім часом перебував за кордоном: у Швейцарії та Ізраїлі. Зараз сторони процесу готуються до апеляції. За інформацією адвоката однієї із сторін, апеляція у справі про законність націоналізації Приватбанку відбудеться 13 червня ц. р.

«Сторони не зможуть надати суду додаткові докази, тому юристам держави доведеться відштовхуватися від наявної бази. Їхні докази містяться в 57 томах судових матеріалів», – зазначається в матеріалі «Економічної правди».

А голова облради Ігор Палиця, який також недавно повернувся в Україні, щодо долі ПриватБанку зазначив: насправді цьому банку не загрожувало ніяке банкрутство. Реально в ньому було 17 млрд грн, а решта – кілька сотень мільярдів – віртуальними (кредити, депозити і т. д.). Після «націоналізації» держава нічого не виплатила основному акціонерові Ігореві Коломойському і «влила» в ПриватБанк тих самих 17 млрд грн. Тобто, по суті своїй у фінансовому плані в ПриватБанку нічого не змінилося, крім того, що було ліквідовано вплив на нього Ігоря Коломойського.

Як події розвиватимуться надалі, покаже найближче майбутнє.

Слід нагадати, що ПриватБанк націоналізували вже після відставки Ігоря Коломойського з посади голови Дніпропетровської облдержадміністрації в березні 2015 р. Ось як про це писали колеги з британської радіостанції ВВС:

«Пан Коломойський – один з найбагатших підприємців в країні. Він відомий також як борець з проросійським сепаратизмом, на особисті кошти формував добровольчі батальйони, а на посту губернатора, згідно з оцінками експертів, зіграв ключову роль у тому, щоб в Дніпропетровську не повторилися події Донецька та Луганська.

Перед відставкою виник конфлікт навколо компанії «Укрнафта», акціонером якої є Ігор Коломойський.

Одні спостерігачі кажуть про боротьбу з олігархією, інші про розкол еліти.

Відставка відбулася під час особистої зустрічі Президента Порошенко і пана Коломойського, який вручив голові держави відповідну заяву - повідомила прес-служба.

За даними деяких російських ЗМІ, Ігор Коломойський про звільнення з посади не просив, і президент просто скористався своїми повноваженнями».

Націоналізацію ПриватБанку провели руками тодішньої очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої, який оголошено підозру в корупції і яка переховується в Лондоні.

Наш кор.

На фото «Радіо ВВС»: Петро Порошенко та Ігор Коломойський.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%