Сторінками минулого 23.05.2019

Сторінками минулого 23.05.2019

80 років тому
Страйки і демонстрації
«Ще в квітні 1939 р. комуністи Ковельщини розповсюдили листівки з закликом організувати першотравневі мітинги та демонстрації. Заклик знайшов широкий відгук у трудящих: відбулася масова демонстрація в с. Смідин, страйкували залізничники Ковеля, будівельники Луцька, деревообробники Маневич».
(«Вісті», 1939 р.).

70 років тому
Суцільна колективізація
«Третя обласна партійна конференція констатувала, що в області було створено 1016 колгоспів, у які об’єдналося 124,5 тис. господарств, тобто, понад 80% усіх селянських господарств. Більшість районів завершили суцільну колективізацію… та розв’язано велику і складну соціальну проблему. Було ліквідовано експлуататорські класи і причини, що породжували експлуатацію людини людиною. Трудове селянство позбулося одвічних злиднів і темноти, визволилося від поміщицької і куркульської кабали».
(«Радянська Волинь», 1949 р.).

60 років тому
З передової – у відстаючу
 «Трудящі Волині підтримали почин бригадира прядильної фабрики Вишеволоцького комбінату Валентини Гаганової, яка добровільно перейшла з передової бригади, з більш високою оплатою праці, у відстаючу, і за короткий час вивела її в передові… Першими почин підхопили бригадир бригади комуністичної праці Луцького консервного заводу Феодосія Сергієнко, помічник головного інженера шахти №6 «Нововолинська» Мечислав Вишневський, конструктор технічного бюро Луцького ливарно-механічного заводу Іван Приходько, робітник Луцької взуттєвої фабрики Іван Ступак та інші».
(«Радянська Україна», 1959 р.).

40 років тому
Додаткові ЛуАЗи
«Під гаслом «П’ятирічці якості – оробітничу гарантію!» з ініціативи делегата XXV з’їзду КПСС, депутата Верховної Ради УРСР А. О. Романчука робітники Луцького автозаводу взяли зобов’язання перевиконати річний план, випустивши додатково 30 автомобілів «ЛуАЗ 969 А», піднявши продуктивність праці на 0,5%, а також зекономивши 2 тонни кольорових і 2,1 тонну чорних металів».
(«Молодий ленінець», 1969 р.).
На фото з «Вікіпедії»: легендарна «Волинянка» моделі «ЛуАЗ 969 А».

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%