Хай живе самопроголошена «СПР»?!

Хай живе самопроголошена «СПР»?!

«Кримінальної відповідальності за незаконну організацію пилорам або деревообробних цехів не передбачено…»!!!


Питання, чому с. Стобихівка Камінь-Каширського р-ну перетворилася на неофіційну столицю «Стобихівської пилорамної республіки», не лише «Волинська газета», але й керівництво двох гілок обласної влади в особі голови облдержадміністрації Олександра Савченка і голови облради Ігоря Палиці публічно піднімало ще восени минулого року.

Тема виникла після демаршу батьків, які не пускали з 1 вересня минулого року своїх дітей у стару та аварійну школу, а також навідріз відмовлялися, щоб їх «Шкільним автобусом» доставляли на навчання в сусіднє село. Мовляв, віра не дозволяє… Тому приїхали в м. Луцьк на сесію облради і таки «випиляли» з бідного бюджету області 1 млн грн на проектну документацію нової школи…

Між тим, як казав заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось, ніякі християнські чесноти не заважали більшості населення с. Стобихівка пиляти ліс без документів на 44 пилорамах і не платити ніяких податків…

Як сказав на початку травня ц. р. у розмові з представником «Волинської газети» депутат облради, голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук, дуже багато лісів і навколо цього села, і в інших місцях району нещадно вирізані. Значна кількість – незаконно.

«Вірю, що рано чи пізно і до свідомості жителів Стобихівки дійде проста істина: працюєш, заробляй, але сплачуй податки», - зазначив.

Валерій Савович також цілком резонно зауважив, що безкінечна реформа законодавства призвела до того, що система правоохоронних і судових органів у сфері боротьби з крадіжками та незаконною переробкою деревина призвела до того, що силовики або не можуть, або не хочуть ефективно працювати в цьому напрямку.

Саме тому редакція і звернулася з інформаційними запитами до прокурора області Віктора Швидкого, начальника ДФСУ у Волинській області (колишньої податкової) Світлани Савчук і начальника ГУ Нацполіції у Волинській області Петра Шпиги з конкретним запитанням: коли самопроголошена «Стобихівська пилорамна республіка» накаже довго жити?

Наразі відповідь надійшла лише з поліцейського відомства.

Заступник начальника ГУ Нацполіції у Волинській області, полковник Сергій Козак повідомив, що редакційний запит «уважно розглянуто».

Виявляється, «кримінальної відповідальності за незаконну організацію пилорам або деревообробних цехів не передбачено, роботи на лісопильних підприємствах мають проводитися з деревом, тобто, можуть мати місце факти з незаконно зрубаним лісом, що може підпадати під дію статті 246 КК України».

Але щоб потрапити за ґрати, правопорушник повинен своїми крадіжками завдати потерпілій стороні «суттєвої шкоди»: 1 млн 921 тис. грн і більше, – пояснив Сергій Ростиславович.

Іншими словами: якщо правоохоронці навіть і доведуть факт крадіжки, то сума збитків має сягати майже 2 млн грн. За «дрібніше» злодійство нікого не покарають…

Тим не менше, всього поліція за 4 місяці зареєстровано 12 кримінальних правопорушень щодо незаконного обігу деревини на Волині.

«Питання боротьби з незаконним вирубуванням лісів перебуває на постійному контролі керівництва ГУ НП у Волинській області», – оптимістично закінчив лист заступник начальника, хоча ліс від цього менше красти не стали.

Єдине, що втішає:

«Для перевірки викладеної в запиті інформації щодо незаконної діяльності пилорам в с. Стобихівка Камінь-Каширського р-ну його направлено в Камінь-Каширський відділ поліції ГУ НП у Волинській області для прийняття рішення згідно чинного законодавства».

Але чи варто доручати справу боротьби з підпільними пилорами поліцейським, які роками закривають очі на їх незаконну діяльність та по суті своїй ігнорують доручення керівництва державної виконавчої влади Волині?

Щодо прокурорів та податківців, то вони, вочевидь, зайняті важливішими справами, ніж ознайомленням зі справжньою сутністю самопроголошеної «Стобихівської пилорамної республіки»…

Роман УСТИМЧУК.

На фото з архіву «Волинської газети»: пилорамні пейзажі в с. Стобихівка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%