Інспекція після інспекції

Інспекція після інспекції


В Озерному краї активно готуються до початку відпочинкового сезону. А набережна на озері Світязь біля «Куточка рибака» стає не гіршою, ніж в екзотичній Одесі!

Коли 29 листопада 2018 р. під час засідання Волинської ради регіонального розвитку голова облдержадміністрації Олександр Савченко оптимістично заявив про вкладення коштів в розбудову туристично-рекреаційної мережі, скептики не повірили. Бо вже стільки років говорилося про кардинальну реконструкцію інфраструктури Шацького національного природного парку, а віз, точніше, кавалькади машин) продовжували стояти на узбіччі дороги біля заповідного Світязю як табуни худоби на шляху до пасовища…
Не додавала оптимізму й оприлюднена Олександром Савченком інформація про економічні показники розвитку Волині: з 15,4 млрд грн бюджету області лише 3,2 млрд грн становлять власні надходження, решта коштів надходить із держави (субвенції на зарплати освітянам та медикам, кошти для пільговиків різних категорій тощо).  Це свідчить про те, що виробнича сфера не дає значних доходів. 
І це, мабуть, добре, бо ціною екології на Волині не варто будувати, наприклад, металургійних заводів чи атомних станцій.
«Екологічно чиста область, туристична область. У нас навіть музей Лесі Українки скоро розвалиться, за Олику соромно. Тут немає ніякої політики: це все наше, і там можуть бути туристи. Чому Єгипет і Туреччина живуть за рахунок туризму, а ми все тягаємося?», – сказав на засіданні Олександр Савченко. І поставив чіткий орієнтир: за 6 млн 450 тис. євро допомоги з ЄС та 10% внеску від Кабміну впродовж найближчих 3 років у Шацькому р-ні треба прокласти 110 км каналізаційних мереж, а також – виконати міжнародний проект «Питна вода». 
Голова облдержадміністрації також пообіцяв, що наступного року (тобто, в 2019 р., – авт.) на Світязі буде набережна краща, ніж… в Одесі.
Про це стало відомо під час наради за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка, що відбулася 8 травня 2019 року у Шацькій РДА. Основні питання порядку денного – оздоровлення дітей, забезпечення благоустрою, готовність рекреаційних об’єктів, стягнення туристичного збору, забезпечення громадського порядку, дотримання санітарних норм та безпеки на воді.
– Напрацювання, реалізовані за минулий рік, майже задовольняють. Є певні зрушення. І основне, яке можна вважати великим досягнення – це взаємопорозуміння між різними формами управління та влади. Це дуже важливо. Зокрема, така співпраця дала серйозний результат у с. Світязь, де зроблено величезний обсяг роботи на пляжі озера та вулиці Набережній. На відміну від території Гряди, де роботи ще вистачає. Але це все – єдиний туристичний комплекс міждержавного значення, а, можливо, й міжнародного, – наводив слова Олександра Савченка відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
А щоб побачити, як відбувається реалізація великого інфраструктурного проекту каналізування населених пунктів навколо озера Світязь, на початку травня Олександр Савченко відвідав Озерний край особисто. Його, як уже зазначалося вище, фінансують у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Олександр Савченко також відзначив основні проблеми, над якими потрібно ще попрацювати. Серед них – наповнення бюджетів власними силами.
На набережній озера Світязь Олександр Савченко проінспектував роботи на вулиці та благоустрій центрального пляжу. 
«До слова, центральний пляж вдалося влаштувати завдяки керівництву Шацького національного парку (директор – Марія Христецька, – авт.). Парасольки, посіяна трава, завезений пісок – все стало можливим через співпрацю з представниками бізнесу, з якими Шацький НПП заключив договори. Щодо каналізування, то воно здійснюється за кошти проекту, дорогу відремонтували за державні кошти, а освітлення встановили з місцевого бюджету», – сповістили в облдержадміністрації.
– Порівняно з минулим роком, підготувалися значно краще, аби приймати людей на відпочинок. Пляжі доводяться до ладу, нова трава вже піднялася, зводяться тимчасові споруди для кафе. По Набережній майже все готово також. Каналізування – залишилося на кілька тижнів роботи. Але на сьогодні у нас повне взаєморозуміння із керівництвом районної ради, адміністрації, і навіть із місцевим самоврядуванням. Є певні проблеми, що стосуються вивезення сміття, але усе це виправиться в робочому порядку, – підсумував Олександр Савченко.
Ну, а щоб проінспектувати те, що вже проінспектовано великим начальством, журналісти «Волинської газети» позавчора також побували на вул. Набережній в с. Світязь. Побачене підтверджує, що інфраструктура стала справді нічим не гіршою, ніж у вже згадуваній Одесі.

Роман УСТИМЧУК.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації і автора: Олександр Савченко, Марія Христецька, керівник патронажної служби облдержадміністрації Валерій Криворог, заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось і голова Шацької райдержадміністрації  Василь Голядинець; вул. Набережна в с. Світязь.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (3) - 50%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 16.7%
Підстава для негайного звільнення чиновників (1) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%