Сторінками минулого 30.05.2019

Сторінками минулого 30.05.2019

85 років тому
Гнів робітників
«В листівках, розповсюджених у липні 1934 р. Луцьким окружкомом КПЗУ, підкреслювалося, що націоналісти роблять усе можливе, щоб «допомогти світовим імперіалістам розпочати кривавий напад на СССР, лише б там не панували робітники і селяни». А в серпні окружком провів антивоєнний мітинг, на якому робітники Луцька з гнівом та обуренням викривали та засуджували дії ОУН-нівців».
(«Червона Україна», 1939 р.).

60 років тому
Ліквідація МТС
«Новий стимул для розвитку колгоспу «Радянська Україна» дало створення тут в 1949 р. партійної організації, яка повела комуністів Великого Обзира до чергових звершень... А в дальшому зміцненні господарства велику роль відіграла постанова Лютневого (1958 р.) Пленуму ЦК КПСС «Про дальший розвиток колгоспного ладу і реорганізацію машинно-тракторних станцій», яка дозволила через рік купити для колгоспу 5 тракторів, 2 комбайни, багато іншої техніки».
(«Радянська Волинь», 1959 р.).
На фото з архіву: колгоспники с. Великий Обзир Камінь-Каширського р-ну отримали свіжу пресу.

20 років тому
Діти на фермі
«Турійська селищна рада виділила середнім школам №1 і №2 землю площею більше гектара. На ній господарюватимуть, щоб здешевити обіди для школярів. У районі вже є з кого брати приклад: Овлочинська середня школа має 11 га землі, а Соловичівська утримує ціле підсобне господарство з маленькою свинофермою та теплицями. Дошкільним навчальним закладам Турійщини також рекомендовано займатися вирощуванням городини».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

10 років тому
«Чада почаївських монахів»…
«Настоятель Свято-Покровської церкви УПЦ (МП) у с. Залізниця Любешівського р-ну Іван Кропивський заявив, що частина прихожан прагне від нього позбутися, насилаючи різні перевірки, з меркантильних інтересів. «Буде рішення залишити село, спокійно звідси виберуся. А такі виникають ситуації тоді, коли священиком хочуть керувати.  А мої опоненти представляються «чадами почаївських монахів». Їздять монастирями… Їм не подобаються мої проповіді», – прокоментував святий отець, зауваживши, що колотнеча відволікає увагу від головного: церква, збудована в 1745 р., може завалитися від старості».
(«Волинська газета», 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%