«Лісова» Нацгвардія

«Лісова» Нацгвардія

25-ту річницю створення військової частини 1141 Національної гвардії України відзначили у м. Луцьку 31 травня. А починалося все чверть століття тому зовсім не з фанфар та нагород…

Як відомо, цей вид сил спецпризначення створювався за президентства Леоніда Кучми та спочатку підпорядковувався як Національна гвардія безпосередньо главі держави.
Хто зі столичних генералів тоді додумався кинути батальйон майора Павла Алексієнка в руїни колишнього військового містечка ракетників біля с. Уляники Рожищенського р-ну, історія сором’язливо замовчує. Але місце розташування для нацгвардійців виявилося абсолютно непристосованим для несення служби. Взимку вони могли просто замерзнути без опалення в холодних і напівзруйнованих казармах. Та й заступати на патрулювання в м. Луцьку було проблематично.
Тому тодішній міський голова Антон Кривицький ухвалив вольове, але доленосне рішення. Кілька «УАЗиків» і вантажівка з беззбройними нацгвардійцями з лісового масиву в супроводі журналістів (і автор цих рядків був серед них! – ред.) прибули в військове містечко колишнього стройбату по вул. Карпенка-Карого і… «взяли його під охорону». Бізнесмен, який за безцінь хотів ним розпоряджатися й далі, був змушений відступити… Хоча посудитися довелося довго…
З тих пір багато води протекло річкою Стир. Нацгвардію то ліквідовували, записуючи у Внутрішні війська МВС, то знову відроджували. То підпорядковували президентові, то – міністрові МВС…
А восени 2013 р. для офіцерів, прапорщиків, солдатів і службовців настав доленосний період. Бо режим Януковича вирішив застосувати і наш підрозділ для «забезпечення правопорядку під час масових безладів» на столичному Майдані. Тому, щоб унеможливити перекидання волинських гвардійців в урядовий квартал м. Києва, місцеві активісти навіть заблокували виїзд із території в/ч 1141…Далі стався ще крутіший поворот долі. Саме з найбільш патріотичних учасників Євромайдану було сформовано нові та поповнено існуючі підрозділи Національної гвардії, котрі взяли участь у найзапекліших боях на фронтах російсько-української війни. Чимало хлопців із того призову й досі захищають Україну на Сході зі зброєю в руках…
Та в останній день весни-2019 настав час відзначити 25-річчя в/ч 1141. На урочисте дійство з нагоди свята завітало чимало почесних гостей. Серед інших у приміщенні обласного лялькового театру був і голова облдержадміністрації Олександр Савченко.
«Ви славетна частина, яка має велику біографію. Маєте чимало бойових успіхів і гордість переповнює наші серця, особливо за те, що ви зробили в перші години війни, як практично єдині військові формування. Стали у стрій і захищали державу. Дуже радий та пишаюся, що разом із нацгвардією стояв в однострої, коли захищали громадський порядок та виконували багато інших завдань. Це надійні хлопці. Такими потрібно гордитися усім. Це лице нашого суспільства – наша армія та національна гвардія. Вітаю вас зі святом», – сказав Олександр Ілліч.
 Як повідомили в відділі інформаційної політики виконавчої гілки влади,  Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Андрія Хомяка – майора, першого заступника командира частини – начальника штабу.Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено солдатові Іллі Клекоцюку, старшим солдатам Андрію Булгакову і Роману Сікорі, сержантові Денису Тимченку, старшому прапорщикові Віктору Левчуку  і діловодові Валентину Кнуту.
Заступник голови облради Роман Карпюк передав вітання від голови Ігоря Палиці та від усього депутатського корпусу, зазначивши під час нагородження кращих із кращих, що нацгвардійці завжди з честю виконують свою роботу.
«Ви несете високий обов’язок – охороняєте порядок, майно, спокій волинян. Велика вам подяка від усієї волинської громади. Бажаю вам, щоб ваша робота була непомітною, адже коли ви її добре робите, то ніхто її не помічає».Оскільки нацгвардійці десятки років дислокуються саме в обласному центрі, то цілком логічно, що привітати їх від міської влади, депутатів та всієї громади прийшов і радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, який заявив:
«25 років – це серйозна дата, це історія, це традиції. Хочу подякувати військовослужбовцям, які виконували завдання на Сході України, захищаючи нас від військової російської агресії. Вони є зразком того, як треба любити і боронити Україну. Дякую вам за співпрацю з Луцькою міською радою. Бажаю здоров’я, оптимізму, достатку і мирного неба над нашими головами».
Ігор Поліщук також вручив правофланговим нагороди від Луцької міської ради.
Звершилися офіційні урочистості чудовим концертом. А ввечері, вочевидь, були й «наркомівських сто грамів» і солдатська каша, але про це історія замовчує, і ніхто й не засуджує: свято є свято!

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото відділі інформаційної роботи Луцької міськради, відділу інформаційної політики облдержадміністрації та автора:  під час огляду руїн військового містечка – депутат міськради, активіст НРУ Олександр Харченко, комбат Павло Алексієнко і керуючий справами Луцької міськради Олександр Волійко; Антон Кривицький, який привів нацгвардійців у м. Луцьк; пікет активістів Євромайдану біля брами в/ч 1141 у січні 2014 р.; серед командирів нацгвардійців на урочистостях – Ігор Поліщук, Олександр Савченко і Роман Карпюк.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%