Побачили. Переконалися. Пораділи!

Побачили. Переконалися. Пораділи!


Чому наша економіка впродовж майже 30 років топчеться на місці та ніяк не може вийти зі стану стагнації? Бо не вистачає висококваліфікованих кадрів!

Коли минулого четверга ми на запрошення заступника директора Луцького вищого училища будівництва та архітектури Володимира Місюри побували на обласному святі професійної освіти, то переконалися: розвиток малого та середнього бізнесу під силу нашій державі. Варто лише створити відповідні умови – і справа зрушить із мертвої точки.
Понад 20 закладів професійно-технічної освіти області продемонстрували свої здобутки на Театральному майдані м. Луцька. Ці заклади освіти з повним правом можна назвати школою кадрів у різних галузях. Вражають своєю новизною та досконалістю не тільки вироби учнів училищ, а й набір різноманітних вишуканих послуг. Представники Колківського вищого професійного училища з Маневиччини не приховували гордості, що їхні вихованці зайняли ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». На обласному рівні вони також були тут найкращими, як і на всеволинському святі кулінарного та кондитерського мистецтва «Бурштинова осінь» та в обласному конкурсі фахової майстерності з професії «Кухар».
Участь у цьогорічному обласному святі взяли заклади профтехосвіти з усіх міст та районів, демонструючи кращі зразки різноманітних виробів соціального характеру. Ми це побачили, переконалися, що не переводяться таланти в нашій державі і пораділи за її прекрасне майбутнє. 
Захід організовують із метою популяризації та піднесення престижу робітничих професій, налагодження партнерських зв’язків, виявлення і підтримки обдарованої молоді в системі професійної освіти, підвищення рівня професійної підготовки, розвитку творчої активності учнів. У рамках свята відбувався ярмарок-продаж виробів, майстер-класи професійного спрямування, виступи учасників художньої самодіяльності тощо.
Учасників свята вітали представники обласної влади та народний депутат Ірина Констанкевич.
Голова облдержадміністрації Олександр Савченко, зокрема, поінформував, що щороку з 5-6 тис. випускників волинських закладів профтехосвіти працевлаштовуються 75-80%, ще 10% вирішують здобувати вищу освіту, а решта їдуть в сусідні держави чи деінде. Він відзначив, що такі виставки, як цього разу, відбуваються вже 18-ий рік поспіль, і, на його думку надалі вони повинні бути більш масштабними та цікавими. 
«Я знаю, що до нас приїздить Андре Тан і має свій офіс на Волині, представляє своє модельне агентство. Напевно, цього мало. В нас Танів чи Танюх повинно бути набагато більше і ми готові надавати умови, щоб розвивати і цю галузь виробництва», – з усмішкою мовив Олександр Савченко.
Голова облради Ігор Палиця зазначив, що ситуація зараз непроста, тому що досі не зрозуміло, як повинні працювати закони Верховної Ради та розпорядження Кабміну, прийняті протягом останніх двох років, хто повинен платити гроші на утримання закладів профтехосвіти, на чиєму балансі вони повинні перебувати тощо.
Голова підкомітету Верховної Ради з професійно-технічної освіти Ірина Констанкевич повідомила, що на етапі завершення перебуває зараз розробка концепції розвитку професійно-технічної освіти. Вона чітко визначає, що на найближчі десятиліття в державному пріоритеті повинна бути професійно-технічна освіта. Це намагаються зберегти на рівні фінансування. Другою обставиною є те, що ЄС зацікавлений у тому, щоб українська профтехосвіта була на належному рівні, і Волинь продемонструвала, що може працювати за європейськими програмами. 
Згодом представники влади оглянули ярмарок виробів закладів професійно-технічної освіти. 

Сергій ЦЮРИЦЬ. 
Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото авторів: учасники свята.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%