Сторінками минулого 06.06.2019

Сторінками минулого 06.06.2019

85 років тому
Уряд-грабун
«Селяни с. Колодяжного взяли участь у страйку, який охопив усі села району. Ним керував спеціальний комітет, в якого були і транспорт, і зброя. Вимагали від властей панської Польщі підвищення цін на сільгосппродукти та зменшення на монопольні товари. «Ні гроша податку урядові-грабуну! За землю селянам без викупу! За робітничо-селянський Уряд!», – такими були основні гасла пролетарів».
«Праця», 1934 р.).

60 років тому
Секретар – Герой!
«За значні успіхи в колгоспному будівництві іваничівської артілі «Ленінський шлях»  Уряд УРСР нагородив низку колгоспників і партійно-радянських працівників. Перший секретар райкому партії С. В. Наконечний був удостоєний високого звання Героя соціалістичної праці, голова виконкому районної Ради депутатів трудящих Ф. Г. Давидовський нагороджений орденом Леніна , бригадир комплексної бригади І. О. Мудренко, бригадир рільничої бригади В. А. Чміль і доярка Н. І. Ситник відзначені медалями».
(«Селянська правда», 1959 р.).

20 років тому
Тара для німців
«Керівництво фірми «Інтер Нова». Яка заснована в м. Луцьку закордонними інвесторами, викупило в міжгосподарського лісгоспу 2 приміщення столярного цеху. У переобладнаних виробничих площах встановили 8 сучасних деревообробних верстатів, який уже почав випускати продукцію: заготовки для євротари. Сировину постачають лісгоспи Поліської зони області. Постачається продукція в Німеччину і Словаччину».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).

10 років тому
Удар стихії
«Внаслідок потужного удару буревію з градом ввечері 10 червня постраждало чимало споруд в Шацькому, Любомльському, Камінь-Каширському і Любешівському р-нах. Завдяки ініціативі народного депутата України Катерини Ващук в область невідкладно прибула Прем’єр-Міністр України Юлія Тимошенко, щоб із урядовцями та головою облдержадміністрації Миколою Романюком і головою облради Анатолієм Грицюком оперативно реалізувати комплекс заходів із якнайшвидшої ліквідації наслідків стихії та надання потерпілим допомоги на відбудову. Юлія Тимошенко авансом скерувала 5 млн грн із Держбюджету, хто втратив житло отримає по 25 тис. грн, чиї споруди пошкоджено – по 10 тис. грн, за знищені посіви – по 3 тис. грн за «сотку».
(«Волинська газета». 2009 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%