Убивче пасовисько

Убивче пасовисько

Блискавка позбавила матері трьох неповнолітніх дітей і ледь не лишила їх ще й без хати. 

Сталося це 28 травня під час грози у с. Мельники Шацького р-ну. 35-річна жінка, що працювала у санаторії «Лісова пісня», разом із чоловіком пасла корови на пасовиську за селом. У Шацькому відділенні поліції повідомили, що трагедія трапилася приблизно 16.30 год. 
Пасовисько «Став» відоме тим, що притягає блискавиці. Місцеві жителі кажуть, що цьому має бути якесь пояснення. Можливо, там знаходиться родовище якогось металу? 
Цього дня батьки трьох неповнолітніх дітей найнялися пасти громадську худобу. А що стадо чималеньке, то на допомогу чоловікові викликалася й дружина. 
Коли розпочалася гроза, чоловік і жінка були разом. Блискавиця, втім, влучила саме у жінку. Як мовить чоловік, причиною могли бути ввімкнені мобільні телефони, які й притягнули заряд. Чоловіка ударною хвилею відкинуло убік, тож він не постраждав. Прийшовши до тями, він подзвонив матері, яка і викликала лікарів швидкої. Медики відреагували оперативно: були на місці трагедії вже за 15 хв., але врятувати жінку не вдалося. 
Блискавка була такої сили, що лишила по собі ямку та вигорілу траву, а ще спалила одяг та пропалила дірки на взутті.
Фельдшер Світлана Лукашук, яка прибула на місце події, констатувала дуже сильні опіки по всьому тілу. На її думку, блискавиця вдарила у голову і пройшла через все її тіло. Шансів вижити не було…
Гроза тим часом не вщухала. Інша блискавиця позарилася ще й на дім загиблої. Коли це сталося, з певністю ніхто не може сказати. Дим помітили і сусіди, і бабуся, що поверталася додому з наймолодшим онуком, гасити пожежу збіглися всі люди. Вогонь, однак, знищив кімнату, де була техніка та дитячі речі. Настоятель Свято-Аннівського храму отець Петро вважає дивом, що вціліла ікона. 
Ця сім’я потребує підтримки. Поки ремонтуватимуть будинок, діти 14,13 і 8 років житимуть у бабусі та дідуся. Небайдужі можуть відгукнутися до трьох напівсиріток і допомогти, хто чим може.
Вже надали допомогу потерпілим облрада та районний осередок партії Радикальної партії Олега Ляшка. Місцеві депутати Шацької ОТГ звернулися з клопотанням про допомогу цій сім’ї і до народного депутата від Ковельського округу №21 Степана Івахіва.
Це питання розглянуть і на найближчій сесії Шацької ОТГ.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото: церква у с. Мельники.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%