В «колисці» повстанської армії

В «колисці» повстанської армії


У Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька виховують українських патріотів. Свідченням тому стала подорож до «колиски» Української Повстанської Армії у Вовчаку.

У середині минулого століття він був одним з найбільш активних осередків національно-визвольного руху. Урочище Вовчак знаходиться біля невеликого села на межі Володимир-Волинського і Турійського р-нів. У роки Другої світової війни одна з перших повстанських баз під назвою «Січ» і стала «колискою» УПА.
Після Майдану гідності національно свідомі патріоти, лісівники Волині, яких тоді очолював Василь Мазурик, місцеві активісти за підтрримки обласної ради, патріотично налаштованих організацій та політичних партій тут створюють музей-скансен історії УПА. Зараз музей під відкритим небом став місцем паломництва школярів, студентської молоді, патріотів та небайдужих жителів Волині та сусідніх областей, котрі цікавляться історією славних воїнів-повстанців, що поклали своє життя за волю та незалежність України.
Цього разу в урочище Вовчак прибув студентський рій – 15 вихованців 3 та 4 курсу Шацького лісового коледжу імеін Валентина Сулька на чолі з викладачем Володимиром Ковшем та екскурсоводом Петром Зубом. До речі, одним із натхненників створення цього музею є випускник Шацького лісового коледжу Василь Мазурик. Свого часу з сотнею волинських лісівників він вирушив під Маріуполь, щоб збудувати там понад сотню фортифікаційних споруд, які і досі служать українському війську. Цей досвід знадобився згодом вже тут, у Вовчаку, при відтворенні повстанських криївок, інфраструктури. Зараз Василь Васильович –працівник музею: його головний хранитель, екскурсовод і будівничий. Він радо зустрів своїх альма-матерців, показав хлопцям основні фортифікаційні споруди, котрі були створені вже у 2015-2016 роках за сприяння бійців АТО, лісівників. Цікаво було подивитись і на бліндаж-криївку, оборонні траншеї, кулеметні гнізда, стрільбище, відчути повстанський дух справжньої боротьби за рідну землю, просякнутий патріотизмом та незламністю.
Побували хлопці і в новозбудованому дерев’яному храмі Всіх святих землі Української, який урочисто відкрили на території скансену 28 серпня 2016 року та котрий був освячений священиками УПЦ КП на чолі з Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. Не оминули студенти хату-садибу часів Другої світової війни – експонат музею побуту часів діяльності і боротьби УПА, яку перевезли до урочища з одного із сіл Волині та в якій облаштовують музей для різноманітних військових експонатів.
Василь Мазурик дав можливість хлопцям відчути себе у ролі бійців: приміряти сучасний бронежилет, каску, потримати у руках зброю та навіть пробігти у цьому обмундируванні декілька десятків метрів. Хлопці внесли й свою посильну долю у відновлення повстанського музею, допомігши в облаштуванні окопів та землянки. Це, як кажуть працівники музею, замість плати за відвідування.
А вже потім на хлопців чекав смачний повстанський обід.

Наш кор.
Фото з видання «Район Шацьк».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%