Хто і чиї права порушив?

Хто і чиї права порушив?

У Волинському окружному адміністративному суді продовжується розгляд позову облдержадміністрації проти облради.

Нагадаємо, 4 січня 2019 р. голова облдержадміністрації Олександр Савченко звернувся з позовом до суду щодо незаконності ухвалення 20 грудня 2018 р. на сесії облради бюджету області на 2019 р. Олександр Ілліч тоді заявив, що бюджет був прийнятий з порушенням процедури. За його словами, облдержадміністрація пропонувала до розгляду сесії той проект бюджету, який розглядався на п’яти профільних комісіях, і, фактично, усі підтримали проект, внесений виконавчою владою Волині. Однак, на останньому засіданні бюджетної комісії, буквально ввечері напередодні сесії, депутати раптово внесли зміни, які у виконавчій владі області (їй делеговані відповідні повноваження) просто не встигли опрацювати. Йшлося про 25 млн грн, які вирішили перерозподілити з програми підготовки спортсменів та добудови Перинатального центру на зовсім інші цілі.

Чергове засідання, яке відбулося 10 червня, було рекордно коротким.

Спершу заступник начальника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності облради Світлана Хороша подала клопотання приєднати до матеріалів справи копію рішення облради від 16 травня 2019 р. зі змінами до бюджету в фінансуванні Перинатального центру. Її прохання було задоволено.

Далі головуючий суддя Сергій Костюкевич повідомив, що декілька днів назад було відізвано позов управління охорони здоров’я облдержадміністрації (з 2005 р. його очолює Ігор Ващенюк) до облради. Тож, виходячи з цього, служитель Феміди поцікавився, чи не вноситимуться зміни до судового позову?

Начальник юридичного управління облдержадміністрації Віталій Потапенко, який відстоює позицію Олександра Савченка, запевнив, що управління охорони здоров’я виступає самостійним об’єктом, до того ж – облдержадміністрація оскаржує рішення в цілому, а не якісь його окремі частини щодо виділення чи не виділення певних коштів, оскільки при його прийнятті були допущені порушення.

Відповідач зазначила, що у цій частині конфлікт мав би бути повністю вичерпаним, адже немає порушення прав та інтересів позивача. Крім того, вона переконана, що законних підстав до скасування рішення немає і не було, оскільки позивні вимоги позивача ґрунтуються лише, начебто, на порушеннях певних норм щодо зняття одних коштів і виділення інших, які становлять незначну частину обласного бюджету.

Заслухавши обидві сторони, суд постановив відкласти справу на декілька днів, а сторони зобов’язав підготувати письмові пояснення, яким чином порушуються (або не порушуються) права облдержадміністрації у прийнятті бюджету.

Отже, засідання відклали до 18 червня. Але виникає питання: чи не навмисно суд затягує розгляд справи, адже Кабінет міністрів в особі Володимира Гройсмана несподівано вніс новообраному президенту Володимиру Зеленському подання щодо звільнення низки голів обласних державних адміністрацій, серед яких значиться і Олександр Савченко? Адже при зміні очільника виконавчої гілки влади і проблема судової тяганини може відпасти сама собою… Та і якщо голова облради Ігор Палиця вирішить піти в парламент і стане народним депутатом (що дуже ймовірно), то й у такому випадку вся ця справа може завершитися мировою угодою або відкликанням позову.

Мабуть, судді вирішили не поспішати та подивитися, що то воно далі буде…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: під час судового засідання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%