Контрольна робота «АТБ»: як перевіряють якість продуктів на Волині

Контрольна робота «АТБ»:  як перевіряють якість продуктів на Волині


Обираючи на полицях супермаркету продукти до власного столу, ми передусім орієнтуємося на їхню безпеку та якість. Особливо важливо це у літню спеку.  Однак є місця, де можна через це не хвилюватися. 

Йдеться про будь-який з 1015 дискаунтерів найбільшої за багатьма показниками торговельної мережі країни – «АТБ», адже лідер вітчизняного ринку ритейлу завжди дбає про якість та безпеку.
Компанія докладає чималих зусиль, щоб понад три з половиною мільйони постійних покупців «АТБ» у 22 областях України, зокрема й  у Волинській, мали змогу купувати гарантовано свіжі продукти за доступними цінами. Сьогодні є всі підстави говорити про це впевнено, бо компанія «АТБ-Маркет» впровадила одну з найсуворіших систем аудиту якості в країні.
Як саме це працює? Перш за все слід сказати, що численні супермаркети мережі «АТБ» з 2017 року проходять сертифікацію на відповідність вимогам  загальновизнаного міжнародного стандарту ISO 22000:2005. Він ґрунтується на принципах НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points) – це система аналізу небезпечних факторів і контролю в критичних точках. Ретельно відстежується й аналізується рівень безпеки товару на усіх етапах. Отже, контролюється все: якість сировини, дотримання рецептури під час виробництва продукту, наявність належних умов зберігання, транспортування тощо.  Саме тому, коли покупець прямує до супермаркету «АТБ» за продуктами, зокрема й у Луцьку, він може бути впевненим у якості будь-якого товару на полицях. 
Станом на 01.06.2019 таку сертифікацію вже пройшли 350 супермаркетів мережі «АТБ».  Даний документ вважається своєрідним знаком якості у розвинених країнах Європейського Союзу.
«Кожного дня у магазинах нашої мережі по всій країні купують продукти мільйони українців. Вони довіряють нам, а це багаторазово збільшує ступінь нашої відповідальності. Своїм чесним ім’ям, яке ми заслужили за понад два десятиліття роботи, ми гарантуємо безпеку та якість товарів на полицях наших магазинів», – говорить  заступниця генерального директора ТОВ «АТБ-Маркет» Наталія Шаповалова. 
Товарообіг «АТБ» у  минулому році зріс на 23% і становив 103,9 мільярда гривень, а протягом І кварталу 2019 року – 28,3 мільярда гривень.  «АТБ» систематично проводить внутрішні перевірки якості. За ретельністю вони анітрохи не поступаються суворим міжнародним аудитам. Кожного місяця з полиць супермаркетів найбільшої української торговельної мережі в певній послідовності відбирають понад тисячу одиниць продуктів. Нагадаймо: асортимент мережі дискаунтерів «АТБ» сьогодні – більш як 3,5 тисячі найменувань, з яких майже третину представлено власними торговими марками. Відібрані зразки відправляють до експертів, які в лабораторних умовах ретельно перевіряють фізичні, хімічні, мікробіологічні показники.  Якщо немає сумніву в безпеці й якості, продукція потрапляє на полиці  дискаунтерів «АТБ», у тому числі й у Луцьку. «Найголовнішим критерієм вибору продукту є його безпека. Саме тому наша торговельна мережа уважно стежить за якістю товарів, –  розповідає голова відділу контролю якості продукції ТОВ «АТБ-Маркет» Рита Печериця. –  Ми чудово розуміємо, що будь-який  продукт потрапить на стіл нашого покупця,  тому до питань контролю безпеки та якості ми підходимо принципово, жодних компромісів тут не може бути».
Багаторівнева система планових перевірок у торговельній мережі «АТБ» за європейським зразком включає в себе щомісячні, квартальні, піврічні та річні аудити.
Окрім звичайних перевірок існують ще й позапланові. Їх призначають негайно, якщо на певний товар надійшла скарга від споживача. Та це трапляється зовсім нечасто. Як сьогодні модно казати, кількість подібних випадків знаходиться у межах статистичної похибки.  Для перевірок якості продуктів  у «АТБ» навіть створено спеціальний відділ. Там проводять дослідження товарів  перед підписанням договорів із виробником. Власне, безпека продуктів є головним аргументом для подальшого ухвалення рішення про співпрацю.
За європейським стандартом найчастіше – раз на місяць – в «АТБ» перевіряють швидкопсувні продукти та дитяче харчування. Це товари першої групи.  Кожного кварталу проводять перевірку усіх інших продуктів. Промислові товари в «АТБ» також ретельно перевіряють – це відбувається щопівроку. 
Окрім того, не менш як раз на рік компанія влаштовує аудит якості у постачальників та виробників. Тому кожен,  хто співпрацює з лідером вітчизняної галузі роздрібної торгівлі, добре розуміє ступінь відповідальності та  уважно стежить за дотриманням найвищих стандартів якості. Отже, купуючи в «АТБ», отримуємо гарантовано якісні продукти для сім’ї за мінімальною ціною.

Ольга Гаврилко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%