Устилузькі ясени – символ свободи

Устилузькі ясени – символ свободи


Біля входу до Устилузького лісництва росте два ясени. Обидва посаджені у далекому 1861 році на честь скасування кріпосного права у Російській імперії.

Старожили кажуть, що ясени висадили по обидва боки дороги аж до Західного Бугу чи й за нього, а лишилося завдяки лісівникам тільки два старожили. З іншого боку, судячи з вигляду, явори – сини чи й онуки «розкріпачених».
– А який об’єм цих велетнів? – поцікавилися журналісти під час останнього прес-туру до цього лісництва.
На це лісничий Микола Єдинак дістав рулетку і разом зі своїм помічником Андрієм Ковальчуком став заміряти груди старожила. Триметрової рулетки не стачило. Мусили лісівники робити засічки. Все ж обхват ясена виміряли – 4 метри 20 сантиметрів. У діаметрі дерево сягає 1 метр 43 сантиметри. Та угорі, на висоті 2-3 метрів, і діаметр, і обхват – в рази більші.
– Це чи не єдині уцілілі дерева пам’ятної алеї на честь скасування кріпацтва, – каже Микола Дмитрович. – Подія історична і надзвичайної ваги. І добре, що при вході до нашого лісництва залишилися вартові свободи. 
Зараз, як і понад 150 років тому, українці виборюють волю для нащадків від російського поневолення. Йде кривава, хоч і неоголошена Росією, війна супроти українців і Європи. У боях з російськими найманцями на Сході України загинуло 15 працівників лісової галузі, один із них – Анатолій Федчишин – працював у ДП «Любомльське ЛГ». Загалом в антитерористичній операції (ООС) брало участь 882 працівники лісогалузі, у тому числі і з Волині, 134 продовжують служити і боронити незалежність України. Чимало лісівників свого часу пройшли й через горнило афганської війни, були вони і серед тих, хто ліквідовував Чорнобильську катастрофу. Тому ці ясени свободи – такий же актуальний символ любові до України, хоч і з’явився він тут завдяки українцям та полякам понад півтора століття тому.

Сергій ЦЮРИЦЬ,
Володимир ПРИХОДЬКО.
Фото Світлани ДУМСЬКОЇ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%