Борщівник – не для борщу

Борщівник –  не для борщу

Розпочався сезон небезпечного та отруйного бур’яну – т. зв. борщівника Сосновського, який здатний спричинити сильні опіки. Як вберегтися?

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – багаторічна рослина родини зонтичних  (Apiaceae). Стебло порожнисте 3-5 м висоти, товщина – до10 см. Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж річок, узбіччя доріг, лісових насаджень, пасовищ та полів. У ґрунтi насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, іноді 10-15 років.
На жаль, борщівник, який завезли на Волинь із Середньої Азії для збільшення кормової бази колгоспних корів, швидко поширився територією всієї області.
«У рослин, що плодоносили, нагромадження маси в середині літа практично припиняється і вони у вегетуючому стані залишаються до глибокої осені, добре перезимовують і наступного року відростають відразу ж після танення снігу. Особливістю є те, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки при контакті з рослиною відкритими частинами тіла. Навіть найменше торкання до рослини, особливо під час викидання цвітоносів, викликає сильні опіки, які важко гояться, викликають ряд дерматитів. У випадку, якщо краплина соку цієї отруйної рослини потрапила на тіло або відбувся дотик до рослини, то ту ділянку тіла необхідно терміново закрити щільною тканиною, щоб запобігти потраплянню сонячних променів, а потім добре промити холодною водою з милом», – повідомили в відділі агропромислової політики  Любомльської райдержадміністрації.

Наш кор.

На фото Романа УСТИМЧУКА: зарослі борщівника Сосновського.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%