Мільйон гривень – на лісництво

Мільйон гривень – на лісництво


Понад один мільйон гривень виділило на реконструкцію Устилузького лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». 

Це одне з найстаріших лісництв в Україні, має цікаву історію. Знаходиться в Устилузі – містечку поблизу Західного Бугу, фактично на кордоні з Польщею. що справделиво вважається західними воротами України до Євросоюзу. Саме тут свого часу жив славетний композитор Ігор Стравінський; зараз над Лугою діє музей його імені. Тут бували видатні державні діячі, мистецька і, звісно, лісівнича еліта України, Польщі, Росії, інших країн. Лісівничій справі завжди надавався пріоритет, тому й лісництво було на особливому контролі. Звісно, працівники галузі завжди дбали про його презентабельність, озеленення та якісь, особливі лісівничі родзинки. Талісманом цього лісництва стали два ясени, посаджені устилузьцями на спомин про скасування кріпацтва в Російській імперії. Свого часу на території лісництва висадили сад. Завжди, хто б не очолював лісництво, тут дбали про дендрологічний сквер. Він причепурений, підстрижений, мов який модник. Двоповерхівка лісництва давно стала міським раритетом, тут, окрім лісівників, свій навчальний клас має учнівське лісництво. 
– З часом виникла потреба її реконструкції, – каже директор ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Володимир Філюк. – Потрібно було привести до сучасних вимог конторське та господарські приміщення, облагородити територію, поновити огорожу.  Ми вишукали потрібні кошти, а вже проектанти, дизайнери, будівельники й працівники Устилузького лісництва попрацювали на совість: приємно зайти і на територію, і до робочих кабінетів.
Лісничий Микола Єдинак також задоволений якістю робіт. Показує робочі кабінети, клас учнівського лісництва. Світлі, просторі кімнати милують зір, скрізь пахне деревом.
– Ми вклали у реконструкцію понад мільйон гривень, – каже Микола Дмитрович. – Зроблено дуже багато: перекрили дах, встановили нове твердопаливне опалення, відремонтували кабінети, підсобні приміщення, привели до належного стану складські приміщення. Левова частина коштів пішла на матеріали й оплату робітникам, звісно, подбали й про світлини та інформаційні стенди. Вважаю, за баготолітню історію своєї активної діяльності лісництво «заробило» на такий подарунок.
Впорядковано і господарський двір. Добротно виглядають пункт скупчення пожежного інвентаря, усі господарські будівлі. Оновлено тротуари, лісівничий устилузький дендропарк прикрасили нові екзотичні деревця та кущі. А ще з’явилася теплиця.
– Хотілося б зробити таку, як у Павлівці, – мовить Микола Єдинак, який свого часу встиг попрацювати і в цьому лісництві. – Там зі штучним зрошенням вирощуються й декоративні насадження. Та все ж перший крок ми зробили, а згодом будемо вдосконалювати. 
Зараз у теплиці та поблизькій шкілці вирощуються сіянці сосни та ялини для лісовідновлення.
Цьогорічною капітальною реконструкцією лісництва задоволене й керівництво прикордонного містечка, адже його будівля також є і своєрідною туристичною візитівкою цього краю.

Сергій ЦЮРИЦЬ,
Володимир ПРИХОДЬКО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 12.9%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.4%
Мене це не стосується. (11) - 12.9%