Змагаються юні лісівники Волині

Змагаються юні лісівники Волині


На базі Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька проходить обласний зліт учнівських лісництв Волині. Його проводить Волинський обласний еколого-натуралістичний центр при підтримці Волинського ОУЛМГ.

– У роботі зльоту беруть участь 22 команди учнівських лісництв, – каже заступник директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Володимир Пшибельський. – Це майже сотня учасників, серед яких діти, їх керівники та лісівники-практики. На них чекають цікаві еколого-освітні заходи, зокрема, й захоплюючий пізнавальний екзаменаційний турнір з практичного лісівництва. Він вже традиційно проходитиме у формі змагання. 
Під час урочистого відкриття зльоту юннатів та їх наставників привітали перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, начальник відділу лісового господарства ОУЛМГ, голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс, голова районної ради Сергій Карпук та директор Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька, к. с. г. наук, заслужений працівник освіти України Ігор Жмурко.
Зліт юних лісівників Волині триватиме два дні. У його програмі – виставка досягнень учнівських лісництв «Майбутнє лісу у наших руках», виступ агітбригади «Екоклас», презентація команд-учасниць та захист науково-дослідних робіт членами учнівських лісництв, тестування та моніторинг знань та умінь юннатів. Здобутки учнівських лісництв, виступи команд та знання кожного з юних лісівників оцінює поважне журі на чолі із заслуженим працівник освіти України, директором ВОЕНЦ Валентиною Остапчук, до якого також входять ректор академії рекреаційних технологій і права, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, професор кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації Андрій Сітовський, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, учасник загальноуніверситетської програми з вивчення природи Західного Полісся СНУ імені Лесі Українки Лариса Коцун, головний спеціаліст відділу лісового господарства ВОУЛМГ Анатолій Борсук, голова циклової комісії викладачів спеціальних дисциплін лісівничого профілю Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька Галина Захарчук.
Попри фахових занять та перевірки їх знань, на юних лісоводів чекає знайомство з коледжем та спілкування з його викладачами, екскурсія до музею фауни і флори, відпочинок на Світязі, спілкування з ровесниками та обмін досвідом. Разом з дітьми приїхали їх керівники від освітніх закладів та державних лісопідприємств Волині. Для них програмою також передбачено ряд методичних заходів. Зокрема, під час педагогічного форуму «Інформаційна платформа» вони зустрінуться з керівництвом ВОЕНЦ, викладачами волинських вишів, обміняються думками щодо активізації співпраці між освітянами та лісівниками, поділяться секретами своєї діяльності, обговорять актуальні питання, які виникають у ході роботи, отримають методичні рекомендації від фахівців юннатівської справи. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Володимира Пшибельського.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%