Візи скасують чи залишать?

Візи скасують чи залишать?

Ні для кого не секрет, що процес євроінтеграції України був би швидшим, якби не зовнішні чинники. Насамперед ідеться про вкрай негативне ставлення до асоціації «ЄС-Україна» з боку Російської Федерації, яка в той же час на саміті 28 січня заявила про власну зацікавленість у зближенні з Брюсселем та закликала Євросоюз скасувати візи для… громадян Росії. Не можна залишати поза увагою й нагальну потребу нашої держави в фінансовій підтримці, про яку має заявити в Києві спецпредставник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Кетрін Ештон.

А що ж із візами для простих українців (бо еліта й так володіє дипломатичними паспортами, що дозволяють перетинати будь-які кордони без черг і без віз!)?

Щоб знайти ще одну відповідь на це запитання, буквально в стінах Європейського парламенту в французькому Страсбурзі представникові «Волинської газети» 3 лютого ц. р. вдалося поспілкуватися з депутатом Марією-Елені Коппою, яка представляє в Європейському парламенті Грецію та входить до складу фракції «Прогресивного альянсу соціалістів і демократів». Вона має значний досвід щодо налагодження контактів ЄС із так званими країнами третього світу. Зокрема очолює комісію Європарламенту «ЄС-Туреччина», а також координує роботу з представниками Палестинської автономії та запровадження миру в цьому близькосхідному регіоні. Пані Коппа – активний парламентар: у Страсбурзі 20 разів виступала з трибуни та 67 разів брала слово під час дискусій.

Не зрадила вона своїм принципам активності та принциповості й коли євродепутати розглядали ситуацію, що склалася в Україні.

– Ви сказали, що українці повинні боротися за розширення європейських цінностей та демократії…

– Я повністю згідна з вами.

– Я з України. Як ви, напевно, знаєте, люди на вулицях Києва не тільки борються за такі цінності, але навіть помирають. Чи слід Європі підтримувати цих людей? Деякі політики кажуть, що Євросоюз повинен, з одного боку, запровадити санкції, з іншого – скасувати візовий режим для простих українців. Що ви думаєте про це?


– Європарламент однозначно на боці простих українців. Ми – проти візового режиму, оскільки людям необхідно подорожувати і спілкуватися. Цього тижня повинна бути резолюція з дуже суворим текстом-посланням. Ми підтримуємо українське громадянське суспільство. Нинішня ситуація в Україні є просто неможливою. Тому, будь ласка, слідкуйте за тим, що має статися…

Таким чином, уже найближчою перспективою знатимемо, чи готова об’єднана Європа зробити черговий крок назустріч нашим співгромадянам, чи все залишиться на рівні декларацій, а за візами в ЄС стоятимуть довжелезні черги «простолюдинів».

Роман УСТИМЧУК.

На фото Тетяни ДАНИЛЮК та з архіву: Європарламент працює в Страсбурзі; депутат Марія-Елені Коппа.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%