Народила й убила

Народила й убила

А до райвідділку міліції принесла пакет із мертвим тілом.

У таке тяжко повірити. Але жінка, яка вбила свою новонароджену дитину, виховувала двох синів, доглядала матір і свекруху, працювала. І не де-небудь, а в лікарні, на посаді медичної сестри.

Хто або що підтовхнуло жінку на цей страшний злочин?

«Хороша матір і відповідальна працівниця»

Люда не на жарт перелякалася. Хоча була медсестрою, припинити власної кровотечі не могла. А це означало, що треба вибирати: або вмерти від крововтрати, або до лікарів їхати.

Невдовзі спеціалісти вже оглядали пацієнтку. Великого досвіду не знадобилося б, аби з’ясувати: кровотеча – результат нещодавніх пологів. Але де ж немовля?..

На той час про Людмилу знали як про матір двох дітей, сумлінного медичного працівника. Що труднощі в житті спіткали, то це факт. Адже жінка виховувала двох синів 15-ти і 17-ти років. Окрім того, мусила доглядала хвору свекруху та матір, у якої діагностували онко. І все це – з невеличкою зарплатою.

Але попри таке становище, Людмила своїм зізнанням шокували. В кожного, хто його чув, у голові не вкладалося: як, народивши живого хлопчика, матір затулила йому носа і рота?! Як дочекалася, поки дитя віддасть Богу душу, а потім поміж закривавленими трусами й пелюшками сховала тільце в пакет і занесла у кладовку літньої кухні?!

Все це жінка робила у стані алкогольного сп’яніння. Бо, як згодом розказувала, хотіла притупити біль під час пологів. А свій жахливий злочин пояснювала тяжким матеріальним становищем і післяпологовим стресом.

Хоча стрес стосувався й вагітності вже не молодої жінки.

Річ у тім, що Людмила довгий час приймала протизаплідні засоби. Від того в неї майже рік не було місячних. Ріст живота не дивував, бо жінка була схильною до повноти. Чергове збільшення ваги також не насторожило. А в результаті про свою вагітність медсестра дізналася майже перед пологами.

«Злякалася сімейних труднощів і задушила»

Коли лікарі почули сповідь своєї колеги, повідомили міліцію. А Людмила зрозуміла, що покарання не уникнути. Відтак, дістала з кладовки літньої кухні пакет, сама принесла його до Луцького райвідділу міліції, і там серед брудного одягу правоохоронці виявили труп немовляти.

Судово-медична експертиза констатувала: смерть хлопчика настала за 4-6 днів до моменту дослідження тіла в морзі. Токсикологічні результати показали, що у крові та м’язах дитини містився етиловий спирт у кількості 0,73% та 0,84%. Тобто, горілка, яку випила мати, спровокувала стан алкогольного сп’яніння у її ще не народженої дитини.

На тілі немовляти не було жодних ушкоджень чи слідів. Але розтин і гістологічні дослідження підтвердили: причина смерті новонародженого – механічна асфікція внаслідок перекриття отворів носа і рота.

У січні прокуратура Луцького району передала кримінальне провадження з обвинувальним актом відносно уродженки с. Яловичі Млинівського р-ну Рівненської області. раніше не судима жінка, на утриманні котрої – двоє неповнолітніх синів, звинувачувалася у вчиненні злочину, передбаченого ст. 117 Кримінального кодексу Україну (Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів – карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк).

Під час відкритого судового засідання в Луцькому міськарйонному суді жінка ще раз розповіла, як вона народила доношеного живого хлопчика й умисно його задушила.

Свою вину Людмила визнала повністю, свій учинок пояснила складними сімейними обставинами, у скоєному розкаялася.

Зваживши на позитивну характеристику за місцем проживання та роботи, суд призначив жінці покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, але тут же замінив його трьома роками іспитового строку.

Чи погодиться прокуратура з таким вироком – покаже час. Адже коли в березні минулого року волинянка спробувала продати свого сина за 20 тис. дол. і Луцький міськрайонний суд не посадив її до тюрми, прокуратура оскаржила таке рішення й Апелиційний суд Волинської області призначив «торгашці» покарання у вигляді 5 літ позбавлення волі.

Отож, остаточне рішення Феміди стане відоме наприкінці лютого.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

На фото автора: за цими дверима оголосили вирок матері-вбивці.  

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%