Люструють усіх чиновників із «безнадійним діагнозом»!

Люструють усіх чиновників із «безнадійним діагнозом»!

Президент України Володимир Зеленський заявив про плани внести зміни до закону про очищення влади і доповнити перелік посад, які підпадають під люстрацію. Пропонує включити туди всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 рр.


Про це він сказав у відео-зверненні, опублікованому у Facebook і текст якого в основних цитатах подали колеги з «Української правди»:.

«Хочу поділитися тим, що наболіло. За менш, ніж два місяців на посаді, особливо після останніх поїздок країною, відчуття одне – просто бракує цензурних слів», – сказав Володимир Зеленський

За його словами, він щодня спілкується з чиновниками різних рівнів і розуміє – це «безнадійний діагноз».

"Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві. Насправді, вони всі однієї масті. Їм всім фіолетово», – заявив Президент України. 

«Для чого потрібні народні депутати, які залишають недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу. Для чого міністри, які розказують, що українці дуже багато їдять та будують дороги лише у власному Фейсбуці і народжують дітей в Америці. Які угробили здоров'я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок», – перелічив він. 

«Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку? Для чого міністр економіки часів Януковича, який називає людей ублюдками, вириває з рук телефони і обіцяє дати їм всім по пиці?», – додав він. 

За словами Володимира Зеленського, він  щодня ламає голову, що з ними робити: обміняти на полонених, чи вдягнути у браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову. 

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою, – сказав Президент України. – Нас звинувачують у тому, що ми хочемо відмінити люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося відміняти люстрацію, ми пропонуємо її посилити».

Володимир Зеленський заявив, що його команда напрацювала законопроект про розширення норм закону про очищення влади:

«Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати Президента України, всіх народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів уряду, Генпрокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року». 

Він додав, що цей законопроект тільки суспільна оцінка діяльності старих чиновників. 

Глава держави висловив сподівання, що дії усіх зазначених осіб у майбутньому отримають справедливу юридичну оцінку. 

Раніше ініціативу про люстрацію всіх посадовців часів президентства Порошенка озвучував екс-голова Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов. За його словами, він вже напрацював відповідний законопроект, який пропонує на розгляд наступному складу парламенту.

Наш кор.

На фото «Української правди»: Володимир Зеленський.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%