Лідери перегонів підтримують свободу слова!
На Пленумі Правління Національної спілки журналістів України в квітні 2019 р. було схвалено підсумки ініціативи найбільшої в державі творчої спілки з підписання «Декларації на захист свободи слова» з кандидатами на посаду Президента України. Також пленум рекомендував поширити цю практику і на парламентську кампанію. І – проект успішно реалізовується!
У рамках практичного виконання цього рішення минулого тижня відбулися зустрічі активу Національної спілки журналістів України з окремими лідерами політичних сил: з головою партії «Голос» Юлією Клименко та з головою партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим .
«Під час зустрічей ми ставили питання щодо ситуації з місцевими ЗМІ, із загальнонаціональними телеканалами, щодо захисту прав журналістів, можливих законодавчих ініціатив тощо. Також минулого тижня у студії програми «Право на владу» Телеканалу «1+1» Декларацію підписали: Дмитро Разумков («Слуга народу»), Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина»), Володимир Гройсман («Українська стратегія»), Ігор Смешко («Сила і честь»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Андрій Садовий («Самопоміч») та Олег Тягнибок («ВО «Свобода»)», – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
У ній – 7 основних принципів:
«Перше.
Поважати свободу слова і самовираження.
Друге.
Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби.
Третє.
Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ.
Четверте.
Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.
П'яте.
Щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю.
Шосте
З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на «своїх» і «поганих», не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу.
Сьоме.
Поважати існуючі закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій».
У ході обговорення практичної реалізації політики висловлюють слушні пропозиції. Партія «Голос», наприклад, проти, аби Комітет з питань свободи слова очолили представники «опозиційних проросійських сил».
«Замість нових заборон в інформаційній сфері повинен діяти закон!», – підкреслив голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков.
«Головне, чого ми прагнемо – щоб політики брали свідомі зобов'язання захищати свободу слова і права журналістів. Щоб вони не заохочували ворожнечу до медіа і не ділили журналістів на «своїх» та «поганих». Щоб вони розуміли, що кожна атака на журналіста – це атака на право громадян жити в демократичній країні», – зазначив Сергій Томіленко.
«Декларація відкрита для підписання всіма учасниками парламентських перегонів. Відтак, облорганізація НСЖУ також пропонуватиме усім учасникам виборчих перегонів долучитися до Декларації на захист свободи слова», – зазначив заступник голови Володимир Данилюк.
Роман УСТИМЧУК.
На фото прес-служби НСЖУ: Декларація на захист свободи слова з підписами політиків.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
«Гадюшник» – у центрі Луцька! Новий напад на будинок у Луцьку У Рожищенському районі Дні жалоби за загиблими бійцями «Кінологічна спілка України «Маршал» Юрій Погуляйко: перша поїздка у Маневицький район «Світязь» продадуть у чужі руки… Турбота про дітей У Луцьку відбудеться Форум журналістів Сепаратист – не сепаратист… Судитимуть чоловіка, що випадково застрелив тещуІнтерв'ю


- Опитування
- Результати