Лідери перегонів підтримують свободу слова!

Лідери перегонів підтримують свободу слова!

На Пленумі Правління Національної спілки журналістів України в квітні 2019 р. було схвалено підсумки ініціативи найбільшої в державі творчої спілки з підписання «Декларації на захист свободи слова» з кандидатами на посаду Президента України. Також пленум рекомендував поширити цю практику і на парламентську кампаніюІ – проект успішно реалізовується!

 

У рамках практичного виконання цього рішення минулого тижня відбулися зустрічі активу Національної спілки журналістів України з окремими лідерами політичних сил: з головою партії «Голос» Юлією Клименко та з головою партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим .

«Під час зустрічей ми ставили питання щодо ситуації з місцевими ЗМІ, із загальнонаціональними телеканалами, щодо захисту прав журналістів, можливих законодавчих ініціатив тощо. Також минулого тижня у студії програми «Право на владу» Телеканалу «1+1» Декларацію підписали: Дмитро Разумков («Слуга народу»), Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина»), Володимир Гройсман («Українська стратегія»), Ігор Смешко («Сила і честь»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Андрій Садовий («Самопоміч») та Олег Тягнибок («ВО «Свобода»)», – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Абсолютна більшість партій – лідерів парламентських перегонів – підтримали Декларацію на захист свободи слова.

У ній – 7 основних принципів:

«Перше.

Поважати свободу слова і самовираження.

Друге.

Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби.

Третє.

Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ.

Четверте.

Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.

П'яте.

Щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю.

Шосте

З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на «своїх» і «поганих», не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу.

Сьоме.

Поважати існуючі закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій».

У ході обговорення практичної реалізації політики висловлюють слушні пропозиції. Партія «Голос», наприклад, проти, аби Комітет з питань свободи слова очолили представники «опозиційних проросійських сил».

«Замість нових заборон в інформаційній сфері повинен діяти закон!», – підкреслив голова партії «Слуга Народу» Дмитро Разумков.

 «Головне, чого ми прагнемо – щоб політики брали свідомі зобов'язання захищати свободу слова і права журналістів. Щоб вони не заохочували ворожнечу до медіа і не ділили журналістів на «своїх» та «поганих». Щоб вони розуміли, що кожна атака на журналіста – це атака на право громадян жити в демократичній країні», – зазначив Сергій Томіленко.

«Декларація відкрита для підписання всіма учасниками парламентських перегонів. Відтак, облорганізація НСЖУ також пропонуватиме усім учасникам виборчих перегонів долучитися до Декларації на захист свободи слова», – зазначив заступник голови Володимир Данилюк.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби НСЖУ: Декларація на захист свободи слова з підписами політиків.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%