«Сєпар» від збитого «Боїнга» падає недалеко...

«Сєпар» від збитого «Боїнга» падає недалеко...

Один із чотирьох підозрюваний у прямій причетності до збиття малайзійського «Боїнга- 777» – Леонід Харченко, за участь у груповому згвалтуванні відбував покарання у сусідньому м. Дубно Рівненської обл., а в квартирі у рідному місті на Донеччині отримав... запрошення на вибори Президента України.


Підозрюваних у справі про збиття літака рейсу MH17 було б більше, якби Росія погодилася співпрацювати з Міжнародною слідчою групою (JIT).

Про це після прес-конференції повідомив голова Національної поліції Нідерландів і один з керівників JIT Вільберт Пауліссен, передає DW.

Він додав, що слідчі задають Росії прості питання, на які вона не відповідає. «Ми чекаємо відповіді, де перебував ідентифікований нами «Бук» 17 липня. Але РФ не відповідає. Вони абсолютно точно знають, що саме сталося», – додав провідний координатор JIT, прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, слова якого наводять колеги з «ТСН».

Фред Пауліссен зазначив, що всі четверо підозрюваних у збитті MH-17 перебувають у Росії, але Нідерланди не збираються просити Росію або Україну про їхню видачу, вважаючи такий запит безперспективним. Попри те, що міжнародний ордер на арешт підозрюваних буде виданий, в Гаазькому суді ніхто не розраховує їх побачити.

Для слідчих важливіше, що в питання про відповідальність внесена ясність:

«У нас є достатньо свідчень того, що Росія причетна до катастрофи «Боїнга».

Як повідомлялося, Міжнародна слідча група офіційно оголосила імена підозрюваних у збитті MH-17 на Донбасі Міжнародна слідча група офіційно оголосила імена підозрюваних у збитті MH-17 на Донбасі об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH-17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну («Стрєлков»), українцю, який воював за «ДНР», Леоніду Харченку («Крот»), російському генералу Сєргєю Дубінскому («Хмурий») та полковнику РФ Олегу Пулатову («Гюрза»). Пізніше у РФ з'явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH-17.

«Нагадаємо, 17 липня 2014 р. в зоні збройного протистояння на Сході України був збитий «Boeing 777». Малайзія визнала перші офіційні результати розслідувань катастрофи рейсу MH-17 авіакомпанії «Malaysia Airlines», що виконував рейс МН-17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі с. Грабово, розташованого неподалік від м. Торез. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. Розслідування показало, що «Boeing» був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс «Бук». Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії «Бук» були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака», – зазначається «ТСН».

Судовий процес заплановано розпочати в березні 2020 р. Або за участі підозрюваних, або й без них.

У той же час колеги з «Радіо Свобода» встановили доволі красномовний факт із біографії сепаратиста Леоніда Харченка:

«Українця Леоніда Харченка ще в юності засудили на 5 років колонії загального режиму, повідомив проекту Радіо Свобода «Донбас Реалії» представник Служби безпеки України, генерал-майор Ігор Гуськов.

«У 1987 році, в грудні, йому на той момент було усього 15 років, він був затриманий за статтею 117 ч. 3 КК УРСР. Якщо не полінуватися і підняти цю статтю, то вона зовсім «тухла». Це зґвалтування групою осіб. Більше того, він отримав термін у 16 років, засуджений на п’ять років. І три роки він провів у місцях позбавлення волі у м. Дубно, Рівненської обл.», – сказав Ігор Гуськов.

Леоніда Харченка умовно-достроково звільнили 24 травня 1991 р. Таким чином його звільнили на 1 рік і 7 місяців раніше присуджених йому п’яти років позбавлення волі.

А журналісти програми «Настоящее время» відвідали рідне місто «Крота» на вільній від бандформувпань ОРДЛО території Донбасу. Виявилося, після звільнення з колонії Леонід Харченко встиг одружитися, нажив двох дітей, потім покинув родину і зник у невідомому напрямку. Разом із тим, у дверях його квартири знайшли цікавий документ – запрошення... на вибори Президента України 2019 р.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Радіо Свобода»: голова Національної поліції Нідерландів і один з керівників JIT Вільберт Пауліссен показує портрети 4 причетних до знищення пасажирського літака терористів, серед яких – громадяни н України Леонід Харченко.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (169) - 31.2%