Монополіст від Гройсмана обдирає лучан до нитки!

Монополіст від Гройсмана обдирає лучан до нитки!

Звідки у КП «Луцькводоканал» мільйонні борги за електроенергію?


Комунальне підприємство Луцької міської ради «Луцькводоканал» станом на 1 липня 2019 р. має борг за електроенергію 13,6 млн грн. Більше того, прослідковується тенденція зростання суми боргу. Звідки взялися такі цифри?

І як не допустити відключення стратегічно важливого для обласного центру об’єкту від електроенергії, з’ясовували на нараді, яку провів т. в. о. голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

«З 1 січня 2019 року набув чинності закон України про ринок електричної енергії, який зруйнував монополію обленерго на поставку електрики. Тож водоканали могли би купувати на ринку дешеву електроенергію. Але, за новим законом, постачання електроенергії здійснюється за умов 100% передоплати за послугу. А у водоканалів країни за останні п’ять років накопичилися борги за спожиту електроенергію на загальну суму 6 млрд грн. Вони виникли здебільшого через те, що в тарифах на воду не було враховано зростання ціни на електроенергію, вартість якої для водоканалів зросла від 25% до 37%», – повідомив відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Тож, відповідно до вимог закону, всі водоканали мали укласти угоди на постачання електроенергії на вільному ринку. Однак, «Луцькводоканал» увійшов до списку тих, які не уклали договорів. Всього їх близько 30. Відповідно до процедури, ті споживачі, що не уклали договорів, отримують електроенергію від постачальника «останньої надії», якого визначив Кабінет Міністрів Володимира Гройсмана, а саме – ДП «Укрінтеренерго».

Варто відзначити, що через те, що «Укрінтеренерго» постачає електроенергію за найвищим тарифом, у багатьох водоканалів виник борг, пов’язаний із невідповідністю тарифів на воду новим цінам на електрику. Ця проблема й спіткала КП «Луцькводоканал».

Про позицію підприємства на нараді доповів заступник директора з маркетингу та інвестиційної діяльності Луцькодоканалу Анатолій Марчук.

–  Ми не визнаємо договір з «Укрінтеренерго» як таким, що був дійсним. Відповідно, ми не оплачували їм жодних рахунків за електроенергію. Питання боргу комунальне підприємство планує вирішувати в судовому порядку, – повідомив Анатолій Зіновійович.

Однак, судовий процес може розпочатися тоді, коли постачальник, а саме ДП «Укрінтеренерго», подасть позов до суду про несплату боргу. Наразі тривають перемовини.

«Загалом, за словами заступника директора – начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, заборгованість за електроенергію від населення в області становить 27 млн грн. Заборгованість є поточною, як і в комунальних водоканалів Володимир-Волинського, Ковеля тощо. Окрім того, в останніх є позитивна динаміка щодо сплати боргів. Дрібні борги –  зазвичай теж не проблемні, після попередження від постачальника їх оплачують або відтерміновують.

Загалом, найбільш проблемним питанням є борг КП «Луцькводоканал». Олександр Киричук доручив Анатолію Марчуку до 1 серпня 2019 р. проінформувати про рішення та ініціативи підприємства щодо погашення заборгованості», – повідомили в облдержадміністрації.

Слід зазначити, що після звільнення новообраним Президентом України Володимиром Зеленським голови облдержадміністрації Олександра Савченка тимчасово виконує повноваження керівника виконавчої влади нашого краю з 11 червня ц. р. його перший заступник Олександр Киричук, який свого часу працював також на посаді керівника ДКП «Луцьктепло» Луцької міськради.

Світлана КОМА

На фото відділ інформаційної політики облдержадміністрації: Олександр Киричук і Андрій Пиріг.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%