Вибори і... погроза вбивством

Вибори і... погроза вбивством

Кандидат в народні депутати по округу №20 Вячеслав Рубльов («Слуга народу») публічно заявив про погрози життю його помічника на волонтерських засадах Владиславу Майбороді з боку політичних конкурентів. За справу взялися поліцейські.

За словами Вячеслава Рубльова під час прес-конференції 11 липня ц. р., Владислав Майборода є помічником кандидата на волонтерських засадах та скрізь їздить із ним на зустрічі. Він фіксує питання, із якими звертаються люди, а також збирає інформацію про підкуп виборців та роздає їм агітматеріали, які попереджають про кримінальну відповідальність за підкуп. Саме це, на думку кандидата, могло стати мотивом «візиту» до його помічника.

«Владислав Майборода розповів, що невідомі чоловіки прийшли 11 липня близько 07:30 до його квартири. Двері відкрила мама помічника. Невідомий чоловік сказав їй, що чекає сина «по роботі». Проте, коли Владислав вийшов до кімнати, то не впізнав цієї особи. 

«Це перший раз в моєму житті, коли були прямі погрози моєму життю. За себе не так переживаю, але були й погрози щодо моєї родини», – каже Владислав Майборода.

Невідомий чоловік представився Олександром і сказав виходити з квартири, щоб поговорити. Однак мати не хотіла відпускати хлопця.

«В моїй квартирі був фізичний супротив – вони хотіли висмикнути мене з квартири, штовхнули мою матір. Я сказав, щоб не чіпали, швидко одягнувся і вийшов на вулицю. Там я побачив 5 осіб спортивної статури – зчинився галас, вийшов мій батько, і ці люди злякалися розголосу. Але вони  сказали – ти ще не знаєш, що тебе очікує», – пригадав помічник кандидата.

За його словами, на вулиці один із чоловіків сказав, що вони від Сергія Мартиняка – чинного нардепа та кандидата у депутати по тому ж округу.

«Я спитав його – від кого ви? Він каже: від Сергія Мартиняка. Вони сказали, що я неправильно себе веду, і хотіли, щоб я припинив свою волонтерську діяльність у допомозі Вячеславу Рубльову», – додав Владислав Майборода. З приводу цієї ситуації він написав заяву до правоохоронних органів», – йдеться в повідомленні Василини Боруцької, комунікаційниці Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Вячеслав Рубльов додав, що  прибув на місце події одразу після дзвінка помічника та застав там двох із п’яти осіб, із якими спілкувався Майборода.

«Я зранку дізнався про цю ситуацію з телефонного дзвінка Влада. Він розповів про невідомих людей, які прийшли до нього… Коли я прибув до Влада, я побачив двох людей – одного із них я бачив десь біля Сергія Мартиняка раніше. Він мені сказав, що працював в правоохоронних органах, не хоче тиснути, але хоче попередити, щоб ми не вели своєї діяльності. Я сказав, що ми попереджаємо людей про кримінальну відповідальність, яку несуть за підкуп виборців. Те, що в принципі робить Влад – він розміщує агітку, і людям роздає, і попереджує про кримінальну відповідальність», – додав Вячеслав Рубльов.

Водночас він повідомив, що щодо цього випадку із Сергієм Мартиняком не спілкувався.

ОПОРА, як зазначається в офіційному повідомленні організації, намагалася отримати коментар представників Сергія Мартиняка, однак зв’язатися з ними так і не вдалося. Проте свою позицію щодо ситуації виклав у соцмережі Facebook інший учасник конфлікту – Олександр Гоша.

«В перших числах липня в Луцькому районі, 9 липня – в Рожищах, 10 липня – в Турійську згаданий вище пан (Владислав Майборода, – ред.) погрожував прихильникам Сергія Мартиняка. Я, як людина, яка відповідає за безпеку, вирішив перевірити цю інформацію, перш ніж подавати заяву в поліцію. Тому 11 липня 2019 р. близько 8 години ранку я справді поїхав на вулицю Богдана Хмельницького у Луцьку, де живе Владислав Майборода. Подзвонив йому у двері. В помешкання не заходив. Ми вийшли з ним на вулицю, де спокійно поговорили. Потисли один одному руки.

Після цього до нас під'їхав Вячеслав Рубльов, вибачився за свого підопічного, сказав, що не уповноважував його на такі дії. Потім я сів з Рубльовим в його автомобіль і він підвіз мене на роботу. На прощання ми теж потисли один одному руки», – йдеться, зокрема, у дописі.

«Водночас Олександр Гоша підтвердив, що був не сам, а з колегами, які мали його «підстрахувати». Відтак, чоловік заявив, що вважає ситуацію провокацією. Згодом на своїй сторінці він також виклав аналогічне відео.ОПОРІ Олескандр Гоша повідомив, що є начальником відділу охорони та безпеки ТзОВ «Агропромислова група «Пан Курчак». Зауважимо, що кінцевим бенефіціаром компанії, згідно із декларацією за 2018 р., є нардеп Сергій Мартиняк», – наголошує комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Василина Боруцька.

У Головному управлінні Нацполіції у Волинській області представникам ОПОРИ, яку в області очолює Катерина Шарпата,повідомили, що до поліції 11 липня ц. р. звернувся 22-річний мешканець м. Луцька з повідомленням про погрози фізичною розправою з боку невідомих осіб.

За словами речника ГУ НП Віктора Гомоля, за вказаним фактом розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 129 Кримінального кодексу України – погроза вбивством. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

Наш кор.

На фото Василини БОРУЦЬКОЇ: Вячеслав Рубльов і Владислав Майборода.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%