Головні цінності: Бог і Україна

Головні цінності: Бог і Україна

18 липня на Волинь завітав Перший Віце-прем’єр-міністр України, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів. І крім усього іншого розповів, як у радянські часи нелегально транспортував із країн Балтії у Львів… антирадянську літературу.

У рамках візиту відбулася низка зустрічей Степана Івановича як державного діяча. А от спілкування політика та громадського діяча з представниками місцевої інтелігенції у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбулося під егідою Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, яке на громадських засадах має честь очолювати саме Степан Кубів. На запрошення керівника волинського осередку організації Олександра Жука Степан Іванович не лише завітав до юнацької книгозбірні, але й передав у фонд бібліотеки більше десятка нових історико-патріотичних книг, які були видані під егідою «Меморіала».

Загалом ця недержавна структура зі славною історією боротьби за Незалежність України надрукувала 163 праці. Це фундаментальні проекти, над кожним із яких трудилися по-декілька тисяч науковців зі всієї України. Роботи тривали від 3 до 10 років.

За словами Першого Віце-Прем’єр-міністра, усі ці книги були видані без фінансової участі держави. Їх не можливо придбати у звичайних книгарнях та магазинах, адже примірники книг лише даруються або передаються. Варто додати, що українська книга перетинає кордони більше 100 іноземних держав. До того ж, усі роботи є оцифрованими, що дозволяє знайомитися з ними і в цифровому варіанті.

«Я хочу щиро передати вам усі ці книги і побажати нам, щоби ми пам’ятали: нашій державності понад 1000 років, цінності наші не мають початку і ми повинні працювати над тим, щоб вони не мали закінчення. А також подякувати вам за збереження на Волині головних цінностей: Бога і України. Адже саме волинські землі найбільше дбають про історичну пам’ять, підготовку наших майбутніх науковців та людей, які бережуть наші сімейні традиції і сімейні цінності, які працюють на успіх нашої країни», – наголосив Степан Кубів.

У цьому контексті член правління Волинського «Меморіалу» імені Василя Стуса, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк продемонстрував Степанові Кубіву оригінальний примірник «Пісень волі» – єдиного на планеті рукописного збірника козацьких, гайдамацьких,  стрілецьких і повстанських пісень та віршів, які були занотовані невідомим провідником УПА у 1949 р. і лише недавно повернуті з історичного небуття. Обласною книговидавничою радою проект уже схвалений до друку, а Степан кубів пообіцяв, що на рівні всеукраїнського «Меморіалу» він отримає максимальне сприяння.

Щодо патріотизму, то Степан Іванович, представляючи присутнім одного з засновників волинського «Меморіалу», художника Віталія Мельника, пригадав, як у далекому 1988 р. виконував на доручення українських патріотів небезпечну спецоперацію. В країнах Балтії він отримав видрукуваний українською мовою «самвидав» – на той підривну антирадянську літературу, яку, минаючи кордони, через Шацькі ліси таки доправив до м. Львова…

Тож відтепер Волинська обласна бібліотека для юнацтва, яка обслуговує більше 20 тис. волинян, може надати своїм читачам можливість дослідити документальні праці з історії нашої державності, такі як: «Українська державність», «100 перемог за 25, 100 і 1180 років», «Історія українського уряду», «100-річчя української повстанської армії», «Українська муза», «Голодомор» і т. д.

А завершилася зустріч Степана Кубіва з інтелігенцією, серед якої був ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, покладанням вінків та квітів як до стели «Героїв Небесної Сотні» та захисникам України, що загинули на Донбасі, так і до пам’ятника Лесі Українці.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 4.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 4.2%
Банкет під час чуми (16) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 4.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (4) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%