На Півночі Волині – щезає вода

На Півночі Волині – щезає вода

Техногенною катастрофою назвав стрімкий процес зниження рівня води в північних районах області голова облради Ігор Палиця, який спілкувався з журналістами в прямому ефірі ТРК «Аверс» увечері 18 липня ц. р.


Виявляється, одна з найвірогідніших версій, чому міліє Світязь у Шацькому р-ні та інші волинські озера на українсько-білоруському та навіть на українсько-польському пограниччі, полягає в тому, що для нової АЕС, котру будують за російським планом на білоруській землі попід кордоном із Литвою, потрібно багато води для охолодження реакторів. А от запасів цієї стратегічної речовини в Білорусії замало…

Тому Ігор Палиця припустив, що саме за рахунок українських водних ресурсів і планує сусідня держава покрити цей дефіцит. І саме з цією метою вона викопала гігантський кар’єр у Хотиславському р-ні: не лише для видобутку крейди, але й для того, щоб наповнити гігантський котлован водою з Волині.

Ігор Палиця розповів, як недавно зустрічався з селянами в. Невір Любешівського р-ну. Люди у відчаї: їхня озеро Біле, що наполовину належить Білорусі, звечора, після інтенсивних дощів, повнісіньке, а вже вранці – напівпорожнє…

Куди ж дівається вода в велетенських масштабах із природньої водойми ще льодовикового походження?

Виявляється, наш північні сусіди відкривають шлюзи і заповнюють канали, розташовані на білоруській території. Звідки вода тече подалі від України…

Ігор Палиця зазначив, що любешівські поліщуки у відчаї і закликають владу запобігти цій техногенній катастрофі, або домовившись із офіційним Мінськом за столом переговорів, або спорудивши якісь гідротехнічні споруди.

Саме тому Ігор Палиця як голова облради зініціював спільну нараду різних гілок влади та екологічних служб, щоб напрацювати комплекс захисних заходів, які можна реалізувати на рівні області, а також рекомендувати для негайного виконання центральній українській владі. Інакше Волинь може залишитися і без озер, і без річок, і взагалі без води!

Першопричиною цієї загрози Ігор Палиця назвав бездіяльність влади, яку 5 років поспіль уособлював Петро Порошенко та його найближче оточення.

Щоправда, на знак протесту, що Ігор Петрович фігурував не лише як голова облради, але і як кандидат у народні депутати по Луцькому округу №22, одна з журналісток – Мар’яна Метельська, з’ясувавши це і поставивши Ігореві Палиці одне запитання, дочасно залишила студію.

Світлана КОМА.

На фото з «Вікіпедії»: озеро Біле на Любешівщині, як і Світязь та десятки інших, можуть висохнути повністю…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 4.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (1) - 4.2%
Банкет під час чуми (16) - 66.7%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 4.2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (4) - 16.7%
Мені байдуже (0) - 0%