Минуле треба пам’ятати, але…

Минуле треба пам’ятати, але…

Про владу, де відсутні голови, а також про стосунки з олігархом і нардепом Степаном Івахівим у прямому ефірі телеканалу «Аверс» 18 липня розповів голова облради Ігор Палиця.


Як самовисуванець Ігор Палиця балотується кандидатом у народні депутати України від Луцького округу №22, який уже представляв у парламенті минулих скликань.  У разі перемоги, звісно, він повинен скласти повноваження депутата облради, відповідно – й голови найвищого органу представницької влади нашого краю.

І в такому випадку на Волині виникає взагалі унікальна для України ситуація: фактично дві гілки обласної влади та ще й влада обласного центру – без повноцінних голів! Як це оцінює сам Ігор Палиця, який на цей момент – єдиний із трьох вище названих посад повноправний голова?

Ігор Палиця зазначив, що після смерті в лютому 2017 р. Луцького міського голови Миколи Романюка і він особисто, і народні депутати України (зокрема, Ірина Констанкевич) неодноразово зверталися в парламент призначити позачергові вибори очільника луцької громади.

«Але спікер Андрій Парубій прямо казав: є заборона від Петра Порошенка взагалі ставити цей проект постанови на голосування! Бо у них немає кандидатури, яка може перемогти на цих виборах… Це – також свідчення, що Петро Порошенко ставився до українського народу як до рабів!».

Відтак, після смерті Миколи Романюка чинна більшість у міськраді замість Юлії Вусенко спочатку обрала секретарем Ігоря Поліщука, а згодом Григорія Пустовіта, який і продовжує виконувати повноваження Луцького міського голови.

Коли ж у м. Луцьку таки призначань повноцінні вибори голови, Ігор Палиця не знає, але вважає, що скоро.

Як відомо, новообраний Президент України Володимир Зеленський 11 червня ц. р. звільнив призначеного 23 березня 2018 р. головою облдержадміністрації Олександра Савченка, того ж дня поклавши повноваження тимчасово виконуючого обов’язки керівника виконавчої влади області на першого заступника Олександра Киричука. В багатьох інших областях уже з’явилися нові і повноцінні «губернатори». А коли це буде на Волині?

Ігор палиця повідомив, що на цю тему ні з самим Володимиром Зеленським, ні з Офісом глави держави не спілкувався. Однак, переконаний, що скоро призначення відбудеться.

«Але хто саме це буде, я не знаю…І впливати якимись порадами на Президента України не збираюся…», – зазначив Ігор Петрович.

Врешті, якщо лучани проголосують за Ігоря Палицю як нового народного депутата від округу №22 замість ковельчанина Ігоря Лапіна, то й у третій гілці влади доведеться обирати нового голову, адже суміщувати повноваження парламентаря і керівника органу місцевого самоврядування заборонено.

Ігор Палиця припустив, що в разі перемоги депутати облради швидко скличуть сесію та визначаться з новим очільником. Але він не сказав, кого саме хотів би бачити на цій посаді…

Щодо стосунків із чинним народним депутатом України та кандидатом у нардепи від Ковельського округу №21Степаном Івахівим, який на президентських виборах підтримував на Волині лише кандидатуру Петра Порошенка (тоді як Ігор Палиця критикував і продовжує критикувати екс-Президента), то на запитання, чи вже припинилася між ними війна і чи справді вже «почали дружити навіть телеканалами», Ігор Петрович зауважив:

«Ми з’ясували відносини. У нас – не перемир’я... Не було, до речі, і війни. Було просто непорозуміння… І я дуже сподіваюся, що йому (Степану Івахіву, – авт.) виборці знову довірять представляти їхні інтереси у парламенті. Степан Петрович справді багато зробив для цього округу»…

А ще варта увага й така фраза Ігоря Палиці:

«Ви повинні пам’ятати своє минуле, але не повинні лише жити минулим!».

Відтак, уже 22 липня стане відомо, які саме і коли саме кадрові зміни очікують Волинь і на рівні обласної влади, і в м. Луцьку.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: Ігор Палиця під час одного з ефірів на ТРК «Аверс».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (6) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 10%
Підстава для негайного звільнення чиновників (2) - 20%
Мені байдуже (0) - 0%