Щастя материнства - тут

Щастя материнства - тут

У Луцьку урочисто відкрили Волинський обласний перинатальний центр. Загалом на його зведення та введення в експлуатацію пішло понад 228 мільйонів гривень, з яких 117 – з обласного бюджету. Вартість будівництва вартувала 138 млн грн, обладнання – 90 млн грн. Окрім того, від фонду Віктора Пінчука «Колиска надії» надійшло медичне обладнання для оснащення відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених на 6,9 млн грн та 1 млн грн будівельники отримали від фонду Ігора Палиці «Тільки разом».

Вітаючи присутніх із цією подією голова Волинської обласної ради Ігор Палиця подякував депутатам, будівельникам і медикам, що спільними зусиллями вдалося завершити довгобуд.

«Такі об’єкти треба будувати на Волині, шукаючи останні гроші, але намагатися робити таким чином, щоб здоров’я у нашій області було захищене на сто відсотків. Цей перинатальний центр з «космічним» на сьогодні обладнанням для України – є показником того, що ми це почали робити та будемо робити й надалі», - зазначив він.

Відкриття Волинського обласного перинатального центру відбулося завдяки зусиллям багатьох людей, адже його будівництво з перервами тривало довгих вісімнадцять років.

Поздоровили колектив медиків і усіх присутніх також в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук, генеральний директор будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж» Ігор Чорнуха, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який провів чин освячення центру.

«Немає нічого важливішого за людське життя. Розвиток медицини та медичної інфраструктури – наш обов’язок. Нині ми бачимо сучасний та високотехнологічний заклад і важливо, що тут працюватиме 400 людей медичного персоналу. Бажаю тим, хто працюватиме тут, сил, терпіння і милосердя», - наголосив Олександр Киричук.

Спілкуючись із представниками засобів масової інформації, в.о. головного лікаря Волинського перинатального центру Ірина Горавська розповіла про можливості лікувальної установи.

«Наш заклад третього рівня надання перинатальних послуг. Відповідає усім вимогам і будівлею, і оснащенням. Розрахований на 3 тисячі пологів в рік, на 200 відвідувань у зміну в поліклінічному відділенні. Структура закладу складається з акушерсько-гінекологічного стаціонару, поліклінічних відділень. В стаціонарному корпусі наявні такі відділення як екстрагенітальної патології, патології вагітності, анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених та для жінок, 11 сучасних пологових залів у половому відділенні з двома акушерськими операційними, відділення післяпологове, де знаходитимуться мами з дітками і суперсучасне гінекологічне відділення. Це надія цього закладу, адже там лікуватимуть важкі форми безпліддя сучасними репродуктивними технологіями. Тут трудитиметься понад 400 працівників», - відзначила Ірина Горавська.

Оглянувши перинатальний центр, виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, поділився своїми враженнями. Він зазначив, що медичний заклад дивує своїм обладнанням, прекрасним дизайном та завтрашнім днем.

«Це вже не сьогоднішній і, тим більше, не вчорашній день. Вчора ми навіть не могли уявити, що матимемо такий заклад. Він дивує тим, що сьогодні ми прийшли в завтрашній день. Ми раді, що у нашому місті є такий фантастичний заклад, де надаватимуть допомогу тим лучанам та волинянам, які робитимуть перші кроки в житті. Тут розпочинатиметься їхній життєвий шлях в прекрасному приміщенні, в оточенні професіоналів та любові батьків», - резюмував Григорій Пустовіт.

Перші пологи у новому перинатальному центрі очікують на початку серпня. Комфортні палати, обладнані за останнім словом медичної техніки кабінети чекають пацієнток.

Василь Кузьменко.

Фото з сайту Луцької міської ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (0) - 0%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%