75-річчя замаху на фюрера та звільнення Волині від гітлерівців

75-річчя замаху на фюрера та звільнення Волині від гітлерівців

Канцлерка ФРН Ангела Меркель назвала учасників та організаторів замаху на правителя третього рейху Адольфа Гітлера 20 липня 1044 р.  зразком для наслідування.


Напередодні 75-ої річниці невдалого замаху на Адольфа Гітлера канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала до рішучого опору правому екстремізму. Про це першою сповістила «Німецька хвиля»:

«20 липня – це пам'ять про всіх, хто виступив проти панування націонал-соціалізму ... Сьогодні ми також зобов'язані протистояти всім тенденціям, які хочуть знищити демократію», – заявила канцлерка у своєму відеозверненні, оприлюдненому в суботу, 13 липня, на її сайті.

Як відомо, 20 липня 1944 р. полковник Вермахту Клаус Шенк граф фон Штауффенберг, який був важко поранений під час боїв в Африці і отримав посаду в Генштабі,  разом із групою однодумців вчинив невдалу спробу замаху на Адольфа Гітлера. На жаль, бомба в кабінеті, де фюрер проводив нараду, спрацювала, але вибух лише контузив «мішень №1», а план «Валькірія» щодо захоплення влади в Німеччині антигітлерівськими силами, зазнав краху.

Після цього Клауса фон Штауффенберга та його спільників було розстріляно. Загалом понад 200 причетних до замаху стали жертвами нацистського режиму.

Через 75 р. після трагічних подій Ангела Меркель назвала їх зразком для наслідування:
«Вони показали, що дослухаються до своєї совісті і, таким чином, вони сформували частину історії Німеччини, яка поза тим була позначена лише суцільною темрявою націонал-соціалізму».

Крім цього, канцлер ФРН Ангела Меркель зауважила, що без таких героїчних дій, можливо, й не було б німецької Конституції в сьогоднішньому вигляді, та додала, що люди повинні «радіти існуванню цієї частини історії Німеччини».

Слід зазначити, що замах на Адольфа Гітлера стався після того, як Велика Британія, США і французькі військ генерала Шарля де Голля форсували Ла-Манш і висадилися в Нормандії, відкривши Другий фронт.

Цього ж дня, 20 липня 1045 р., РККА вибила останні гітлерівські війська з території Волині.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Німецької хвилі»: місце вибуху «пекельної машинки», в результаті чого Адольф Гітлер чудом не загинув...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%