Дозволити не можна заборонити

Дозволити не можна заборонити

Де правоохоронці поставлять кому, щоб у «день тиші» перед виборами в особливо старанних не було можливості знайти шпаринку, щоб додатково нагадати про себе під час виборів?


По всій області бовваніють «малі архітектурні форми» фактично всіх учасників виборчого процесу, які в завуальованій формі нагадують громадянам про самих себе... Фолрмально ніби ніхто й законодавства не порушує...

Хоча...

Стаття 70 «Строки проведення передвиборної агітації» Закону України «Про вибори народних депутатів» чітко вказує:

1. Партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

2. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

3. Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів».

Пункт 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» також зазначає, що забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Про це нагадала всім учасникам виборчого процесу ЦВК, ухваливши 14 червня 2019 р. відповідну постанову. Крім усього іншого, в документі зазначається:

«Центральна виборча комісія роз’яснює, що така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну політичну партію чи кандидата у народні депутати України або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом».

А от що робити, коли закони написані так, що їх можна обійти, фактично не порушивши? Ні після двох турів президентських виборів, ні перед єдиним етапом обрання народних депутатів 21 липня 2019 р., на це відповіді нема.

То де ставити кому у фразі Дозволити не можна заборонити?

Світлана КОМА.

На фото автора: біл-борди на виїзді з м. Луцька ніби й нічого не порушують, але ніби й нагадують про ті чи інші партії, внесені в список для голосування...

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%