21 партія і сотні кандидатів

21 партія і сотні кандидатів

21 липня о 8.00 в Україні розпочалися позачергові вибори народних депутатів. Як не обіцяли парламентарі минулого скликання ухвалити новий виборчий закон, волевиявлення відбувається за старим. Тобто, половина Верховної Ради України буде обрана за списками партій і блоків, решта – в одномандатних округах.


Як і скрізь, вранці 21 липня 2019 р. вибори розпочалися і на Волині. В бюлетенях – 21 партія (Михеїл Саакашвілі напередодні виборів зняв свою політичну силу), а також – достатня кількість кандидатів у народні депутати в округах №№ 19-23.

Втім, вже зафіксовані й перші порушення та непорозуміння.

«На спецдільницю №070341 у місті Ківерці (округ №23), яка міститься у будівлі Ківерцівської центральної районної лікарні, до часу початку ранкового засідання (7:15) не змогла потрапити спостерігачка ОПОРИ. Вона заздалегідь прийшла до приміщення, однак воно виявилося зачиненим. Згодом спостерігачка таки зайшла всередину і знайшла вивіску ДВК. Однак членів комісії на місці не було, адже фізіотерапевтичний кабінет був зачиненим. ОПОРА з’ясовувала ситуацію в окружній виборчій комісії. Голова ОВК пообіцяв з’ясувати ситуацію та перетелефонувати. Як повідомив він за кілька хвилин, ДВК у лікарні, працює однак у приміщенні актової зали», – повідомили колеги з ІА «Волинські новини».

В м. Луцьку, де вранці побували представники «Волинської газети», на дільниці, відкритій по вул. Мазепи в приміщенні ДЮСШ-2, порушень не виявлено. Хіба що портрети з передвиборними програмами кандидатів розміщені не в алфавітному порядку.

Утім, що максимально повно показати хід волевиявлення та процес підрахунку голосів, редакція делегувала делегувала для висвітлення події не лише штатних працівників, але й громадських помічників. Є журналісти «Волинської газети» і як спостерігачі та члени ДВК. Так що картина виборів народних депутатів на Волині обіцяє бути максимально повною. Хоча, звичайно, всього не побачиш і не зафіксуєш в області, де проживає понад 1 млн людей, а правом голосу володіє щонайменше 700 тис. осіб.

Світлана КОМА.

На фото автора: на території Липинської сільради Луцького р-ну в день виборів.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%