За старими лекалами

За старими лекалами


19 липня з нагоди 75-ї річниці з нагоди «визволення нашого краю від нацистських окупантів» у смт Стара Вижівка провели урочистий захід.

«Керівництво району та селища, представники установ, організацій, громадськість зібрались біля обеліска Слави, аби віддати шану визволителям району», – сповістив сектор із питань внутрішньої та інформаційної політики апарату Старовижівської райдержадміністрації. 
Втім, згадка про події 75-річної давнини відбулася за старим, перевіреним ще в радянські часи, сценарієм, штучно доточивши до нього тему новітньої російсько-української війни на Донбасі:
«Присутні схилили голови перед тими, хто боронив країну від ворога у роки тієї війни і хто сьогодні на сході країни відстоює спокій нашого спільного дому – України, її територіальну цілісність та незалежність. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна. До пам’ятника героям-визволителям поклали квіти».
Серед інших, хто організовував урочистості, був і заступник голови райдержадміністрації Петро Філюк, який після звільнення 9 липня ц. р. очільника районної виконавчої влади Анатолія Бринчука тимчасово виконує обов’язки голови. 
Або свідомо, або несвідомо він і його підлеглі замовчують очевидний факт, що насправді в липні 1944 р. ніякого звільнення Волині не відбулося: замість гітлерівських окупантів прийшли окупанти сталінські, тож лише 24 серпня 1991 р. Україна змогла проголосити державну Незалежність. 
Але чи варто цьому дивуватися, якщо Петро Федорович має за плечима не лише роки державної служби та вчителювання, а й у 1988-1990 рр. трудився на посаді інструктора відділу пропаганди і агітації райкому партії та інструктора ідеологічного відділу Старовижівського райкому Компартії України?
До речі, нині, крім Петра Філюка, в керівництві райдержадміністрацією залишився єдиний високопосадовець – керуючий апаратом Адам Малюта.

Роман УСТИМЧУК.

На фото сектора з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату Старовижівської райдержадміністрації: під час урочистостей обеліска Слави в смт Стара Вижівка. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%