Працюють тільки передні двері: «Вихід»?

Працюють тільки передні двері: «Вихід»?

12 серпня у м. Житомирі Президент України Володимир Зеленський представив нового голову облдержадміністрації та оголосив про чергові звільнення. Щодо Волині, то нашу область знову очікує прощання з одними високопосадовцями і... відсутністю нових.


«Ми з гвинтокрила побачили, що у вас відбувається і з вирубкою лісу, і з бурштином. Знаємо всі прізвища, хто стоїть за розкраданням державних надр. Ми обов’язково займемося цим питанням. Думаю, що ці люди далеко не поїдуть з нашої країни», – наголосив глава держави після того, як представив нового губернатора Житомирщини Віталія Бунечка.

Потім Володимир Зеленський продовжив тему:

«Не буду зараз називати всі прізвища, ми почнемо працювати по всіх у цих трьох областях – Волинській, Рівненській, Житомирській».

Президент також вимагає звільнення керівників районних відділів поліції та обласних управлінь СБУ у згаданих областях через можливу причетність до незаконного видобутку бурштину.

Зокрема, як зазначає його прес-служба, Володимир Зеленський звернувся до голови Національної поліції Сергія Князєва з вимогою звільнити з посад керівників поліції у Рокитнівському, Дубровицькому, Володимирецькому, Зарічненському і Сарненському районах Рівненської області, Олевському та Овруцькому районах Житомирської області і Ратнівському та Любешівському районах Волинської області.

«Вони не допомагають нашій країні», – наголосив Глава держави.

Заступник керівника Офісу Президента з економічних питань Олексій Гончарук наголосив, що Україна могла б отримувати великий прибуток від видобутку та продажу бурштину.

«Натомість варварськими методами, помпами виймають з землі 20% каміння, 80% залишається. Після цього женуть до Польщі на біржу, де осідає 70% прибутку. У підсумку маємо менше 30% прибутку з 20% каміння», – зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, у районах, де відбувається незаконний видобуток бурштину, представники правоохоронних органів, СБУ та прокуратури працювали спільно з криміналітетом. Крім того, окремі групи впливу є у Державному агентстві лісових ресурсів і Державній службі геології та надр.

«У Держлісагентстві є лише виконувач обов’язків керівника. А чому уряд не призначає керівника? Тому що сфери впливу поділити не можуть. Є одне угруповання й інше угруповання. І вони між собою «тягають» агентство. І ніхто не може нормально працювати. Та ж сама історія у Держгеонадрах – там ще більше груп впливу. Я гадаю, що діяльність усіх цих людей має бути предметом дуже уважного вивчення прокуратури та Служби безпеки», – наголосив Олексій Гончарук.

Відтак, що очікує заступника голови Держлісагенції України, керівника фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Володимира Бондаря, який за відсутності повноцінного голови очолює цю структуру, наразі невідомо.

Оскільки Володимир Зеленський закликав начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського піти у відставку, то, вочевидь, зміни в лісовій галузі продовжаться і на Рівненщині, і на Волині.

Як, власне, і в органах СБУ, бо Президент України закликав усунути з посад начальників облуправлінь спецслужби в усіх трьох «сонячних» областях. Утім, генерал-майора Юрія Фелонюка звільнено ще 9 червня 2019 р., тож незрозуміло, чи то главі держави забули сказати про це, чи то вже настав час дякувати за увагу комусь іншому..

Того ж дня глава держави усунув від влади 5 голів райдержадміністрацій у Донецькій і 11 у Львівській обл. Із 16 керівників органів державної виконавчої влади районного рівня на Волині у відставку відправлено лише 10, інші продовжують ходити на роботу, в тому числі і в деяких бурштиноносних районах.

Власне, в усіх інших сферах область дізнається лише про звідльнення начальників та призначення тимчасово виконуючих їхні повноважеення, а от повноцінних керівників так і немає...

Це, до речі, нагадує старий автобус, де всі заходили тільки на задні двері, а виходили через передні.

Наш кор.

На фото прес-служби Президента України: Володимир Зеленський у м. Житомирі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (168) - 31.1%